Dana White, prezydent największej organizacji MMA na świecie, potwierdził pogłoski o odejściu z UFC młodej gwiazdy, Sage’a Northcutta. Charakterystyczny zawodnik nie będzie już występował w oktagonie organizacji, lecz White nie wyklucza potencjalnego powrotu Northcutta.

Pozwoliliśmy mu odejść. Sage jest młody, Sage musi też zdobyć doświadczenie. Niech powalczy trochę w innych organizacjach i zobaczymy gdzie ostatecznie wyląduje po kilku latach. Może ponownie zatrudnimy go w UFC. Jego kontrakt się zakończył więc pozwoliliśmy mu na kontynuowanie kariery poza organizacją.

Walka z Zakiem Ottow na gali w Boise była ostatnią walką w kontrakcie zawodnika z organizacją.  UFC miało prawdopodobnie 3 miesiące na złożenie oferty młodemu Northcuttowi. Wygrana z Ottow była pierwszym triumfem Amerykanina w kategorii półśredniej. Sage zapowiada, iż ma zamiar zostać właśnie w dywizji do 77 kilogramów. 22-latek ma już ogółem na swoim koncie aż 8 walk z czego tylko 2 przegrał. Warto dodać, że młody zawodnik był pierwszym, ciekawym wzmocnieniem organizacji wywodzącym się z programu Dana White: Lookin’ for a Fight.

5 KOMENTARZE

  1. Ej, ale poziomem to on by do KSW idealnie pasował. Wizerunkowo w sumie też.

  2. Widocznie, bardziej zależy mu na rozbudowaniu kariery zawodniczej, a nie tylko na pieniądzach. Szacun

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.