Konferencja po wczorajszej gali UFC 242 w Abu Dhabi przyniosła złe wieści dla fanów z Polski. Wczoraj z samego rana pisaliśmy o tym, że Dana White potwierdził, iż kolejnym rywalem Jona Jonesa (MMA 25-1, 1NC) w walce o tytuł kategorii półciężkiej miał zostać Jan Błachowicz (MMA 24-8). Podczas konferencji po sobotniej gali, prezydent UFC zapytany jednak o to zestawienie powiedział, że plany były, ale ta walka się nie odbędzie.

Próbowaliśmy zrobić ten pojedynek na UFC 244 w listopadzie. To się nie wydarzy.

Nie wyjaśnił jednak, czy powodem braku realizacji tego starcia jest ogłoszenie na wspomnianą galę walki wieczoru w postaci zestawienia Jorge Masvidala (MMA 34-13) z Nate Diazem (MMA 20-11). Dopytany o to, czy do walki Błachowicza z Jonesem dojdzie np. w grudniu, podczas innej gali, odpowiedział:

Nie mam pojęcia. Mówienie o zestawieniach niepotwierdzonych jest do dupy. Nie można rozmawiać o czymś, co nie jest oficjalne.

Dana White nie miał nic więcej do dodania w kwestii zestawienia Polaka z Amerykaninem. Wygląda więc na to, że wczorajsze doniesienia nie zostaną (przynajmniej na razie) potwierdzone czynami i do walki Błachowicza z Jonesem w tym roku nie dojdzie.

62 KOMENTARZE

 1. 11:55 – walka Janka z Jonesem

  Od 13:20 – pytanie m.in o gale w Polsce oraz walkę o pas dla Aśki.

 2. Im się nie opłaca w ogóle inwestować w taki ME, a Janek mistrz to już dla nich tragedia…  no niesety

 3. Im się nie opłaca w ogóle inwestować w taki ME, a Janek mistrz to już dla nich tragedia… no niesety

  Przecież w razie wygranej Jana jest natychmiastowy rewanż. Jones vs gość znikąd, który już raz go pokonał.  :antonio:

  O ile pierwsza walka się może nie sprzedać, to rewanż na pewno tak.

  A jeśli zgodnie z planem wygra Jones, to wszystko będzie jak zawsze, a przecież z kimś musi walczyć, nie tylko z DC.

 4. Coraz więcej gada, jest dobrze.

  Gada bo jest pytany.. ta walka ich nie jara niestety. Przykre to. Poczekają na wyniki innych walk i kogoś dostawią.. szkoda.

 5. 11:55 – walka Janka z Jonesem

  Od 13:20 – pytanie m.in o gale w Polsce oraz walkę o pas dla Aśki.

  gala w Polsce szybko się nie wydarzy. Nie są zbyt dochodowe na tle innych gal w regionie. A Aśka najpierw musi wygrać swoją następną walkę, a potem i tak przewiduję, żę zacznie się pitolenie, że jest 2-3 w ostatnich 5 i nie zasługuje., ale np taka Rose która jest 3-3 w ostatnich 6 to już tak.

 6. gala w Polsce szybko się nie wydarzy. Nie są zbyt dochodowe na tle innych gal w regionie. A Aśka najpierw musi wygrać swoją następną walkę, a potem i tak przewiduję, żę zacznie się pitolenie, że jest 2-3 w ostatnich 5 i nie zasługuje., ale np taka Rose która jest 3-3 w ostatnich 6 to już tak.

  Ja myślę, że Aśka przy ewentualnej wygranej będzie bliżej tego pasa niż Janek. Ona ma potencjał marketingowy, ludzie ją znają i taka walka może się bardziej sprzedać niż chociażby Suarez z Chinką. A to, że sportowo jest to trochę niefair w stosunku do innych, to już druga kwestia. Dana zawsze będzie patrzył w kategoriach mamony

 7. Dana White znany jest z tego, że często zmienia zdanie więc nie sugerowałbym się jego ot tak rzuconą opinią na konferencji.

 8. Przecież w razie wygranej Jana jest natychmiastowy rewanż. Jones vs gość znikąd, który już raz go pokonał.  :antonio:

  O ile pierwsza walka się może nie sprzedać, to rewanż na pewno tak.

  A jeśli zgodnie z planem wygra Jones, to wszystko będzie jak zawsze, a przecież z kimś musi walczyć, nie tylko z DC.

  Też o tym myślałem, ale napierw TS, a to jest bieda po bandzie. A szansa na ten rewanż jest jednak mała…

  Tak czy inaczej mam nadziej, ze dobro zatriumfuje i Jan dostanie szanse kiedyś. Byłoby to swięto mma dla polskich kibiców.

 9. Ciekawe z kim będzie trenowal zapasy w polsce, na Jonesa :siara:

  Z Andrzejem Kościelskim, w Janka chyba nie wbił cwela :zakręcony:

 10. Z Andrzejem Kościelskim, w Janka chyba nie wbił cwela :zakręcony:

  W Janka nikt nie wbija cwela, Jano jest szczerozłoty :nono:

 11. Ciekawe z kim będzie trenowal zapasy w polsce, na Jonesa :siara:

  Z Szostakiem Akopem.

  Tym bardziej Jankowi na rękę powinno być przesunięcie terminu, bo teraz Pan Szostak bierze udział w tych tańcach.

  :roberteyeblinking:

 12. Nosz kurwa przecież wczoraj pierwsze co napisałem że White deklarując chęc zrobienia tej walki zaprzeczył planom jej zrobienia.

  Kurwa ja wiem że to jest śmieszne jak ten łysy skurwiel zmienia zdanie jak baba co chwila ale to tez jest kurewsko wkurwiające.

  Nieprawdomównośc Danki jest już legendarna.

 13. Po tej wypowiedzi już jest pewne Wolfenstein vs Bones main eventem UFC 244 w Nowym Jorku

  Jak wypadnie ktoś z dwójki Masvidal vs. Diaz. Chociaż, nie. Wtedy też niestety nie.

 14. Im się nie opłaca w ogóle inwestować w taki ME, a Janek mistrz to już dla nich tragedia…  no niesety

  Do tego wage wyzej maja Stipe

 15. Wystarczy poczytać zagraniczne fora, komentarze na fb… Praktycznie nikt poza Polską nie chce widzieć Janka jako przeciwnika JJ. To dobitnie pokazuje jak chujowe są jego akcje. Sportowo Janek zasłużył na tę walkę, ale gdybym był łysą Daną, to za chuja bym ich nie zestawił, bo to jest skrajnie nieopłacalne posunięcie.

 16. Wystarczy poczytać zagraniczne fora, komentarze na fb…

  A jakieś nazwisko tam się pojawia w kontekście godnego przeciwnika?

 17. A jakieś nazwisko tam się pojawia w kontekście godnego przeciwnika?

  Kurła, prawie cały roster lhw. Serio. Już nawet widziałem propozycje żeby zestawić JJ z Rountree :juanlaugh:

 18. Noi dobrze. Niech kogoś jeszcze efektownie odprawi a nawet wszystkich niczym Ferg i będzie łysy lizać wiedźmińskie jajca polskie. POLSKA GÓROOM .

 19. A jakieś nazwisko tam się pojawia w kontekście godnego przeciwnika?

  Praktycznie każde poza Janem. Jona zestawiają z Miocicem, Lesnarem, nawet widziałem z Romero… Prawdopodobnie poczekają aż rozstrzygnia się pojedynki Walker – Corey i Reyes – Wiedman a wtedy niestety Janek zostanie zepchnięty na drugi tor…

 20. Praktycznie każde poza Janem. Jona zestawiają z Miocicem, Lesnarem, nawet widziałem z Romero… Prawdopodobnie poczekają aż rozstrzygnia się pojedynki Walker – Corey i Reyes – Wiedman a wtedy niestety Janek zostanie zepchnięty na drugi tor…

  To wszystko wypisują murzyńscy hejterzy, bo panicznie boją się że ich faworyt polegnie z Polską Siłą

  Jones unika Błachowicza jak murzyn kąpieli, a legendarna Polska Siła czarnych oktagonowych sztuczek się nie boi

 21. Jebany rollercoaster, ale tak naprawde, to będzie co ma byc. Rynek amerykański jest trudny, bo tam trzeba się umieć sprzedać. Aśka potrafiła(nawet za dobrze) i wyrobiła sobie markę. Danka potrzebuje rozgłosu, potrzebuje sensacyjnych zawodników, żeby robili szum. Sportowo Janek daje radę, ale jako showman jest za spokojny, za skrtomny i nie jest to zle jako zachowanie ludzkie, jednak w taki sposób Może tej walki nie dostać…

 22. Jest jeszcze taka opcja, że Cocobones nie chce walczyć w NJ ze względów finansowo podatkowych (sam chyba o tym wspominał przy jakiejś okazji). A z Jankiem zawalczy w grudniu, w Vegas czy gdzie tam będzie gala.

  Jeśli faktycznie Jones chce walczyć jeszcze w tym roku, a nie w wadze ciężkiej, to Janek jest w zasadzie jedyną opcją. No chyba, że poczekają do 19 października na walkę Reyes vs Weidman, ale potem zostaje mało czasu do grudniowego PPV.

 23. Dana nie powiedział, że to się nie wydarzy.

  Powiedział o planowaniu na listopad, że: it didn't happen. Ciekawe, że nie podał powodów.

  Nie powiedział natomiast w żadnym momencie, że do walki w ogóle nie dojdzie – tylko, że na razie nie jest nic ustalone.

  Także nagłówek wprowadza w błąd, jeszcze nie wszystko stracone

 24. Myślę, że plan Łysego Chuja nie wypalił,ze względu na cyrk Colbyego i Usmana. Moim zdaniem miała być walka o pas w półśredniej, może jeszcze w koguciej plus Janek. Skoro colby i Usman jako ten napędzacz ppv nie wyszło, a Triple Chuj nie jest w stanie ogarnąć swojej kuwety to musiał postawić na coś pewnego,co zrobi show. Janka przesuną na ufc 245/246, chyba że dc zrzuci do półciezkiej.

 25. Myślę, że plan Łysego Chuja nie wypalił,ze względu na cyrk Colbyego i Usmana. Moim zdaniem miała być walka o pas w półśredniej, może jeszcze w koguciej plus Janek. Skoro colby i Usman jako ten napędzacz ppv nie wyszło, a Triple Chuj nie jest w stanie ogarnąć swojej kuwety to musiał postawić na coś pewnego,co zrobi show. Janka przesuną na ufc 245/246, chyba że dc zrzuci do półciezkiej.

  Tylko że jak Jonesa rzucą na 245/246 to w kolejke przed Janka wejdzie ktoś inny, Reyes albo Weidman

 26. Dana powiedział, że próbowali zestawić Jana z Bonsem, ale nie zestawili. Co znaczy, że rozmowy trwają i może zestawią. Nie przekreslałbym tego tak łatwo. Jedno jest pewne, że rozmowy trwają. Jak to mówi Kubica, "nie szukajcie sensacji tam gdzie ich jeszcze nie ma"

 27. Myślę, że piłeczka po stronie JJ.

  Chciał wrócić jeszcze w tym roku – to chyba jedyna szansa, bo jeśli przeciągnie powrót do lutego/marca to już raczej ktoś Janka wyprzedzi ;(

 28. miałem raczej na myśli jak oni mieli napędzić sprzedaż? 😀

  A czy istnieje jakakolwiek osoba, która by nie chciała zobaczyć jak Colby zbiera wpierdol? Xd

 29. A czy istnieje jakakolwiek osoba, która by nie chciała zobaczyć jak Colby zbiera wpierdol? Xd

  Po jego wynikach oglądalności chyba tylko wszyscy jego koledzy ze szkoły i osiedla, reszta ma wyjebane heh

 30. O ile takich miał

  Miał, rodzice wieszali mu pęta kiełbasy wokół szyi i najbiedniejsze dzieciaki z osiedla i wszystkie psiaki z dzielnicy się z nim bawiły.

  Potwierdzone info!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.