Fot. Piotr Pędziszewski
Fot. Piotr Pędziszewski

W podsumowującej galę UFC 185 rozmowie z Arielem Helwanim Dana White był w miarę zadowolony z postawy, jaką Alistair Overemm (MMA 39 – 14, 1 NC) zaprezentował w walce z Roy’em Nelsonem (MMA 20 – 11). Według szefa UFC jedynym niedociągnięciem z strony Holendra było to, że mimo nadarzającej się okazji nie próbował znokautować swego przeciwnika.

Alistair wyglądał lepiej, niż kiedykolwiek wcześniej, chciałbym by wykazywał więcej instynktu zabójcy. W jednej chwili udało mu się skrzywdzić Roy’a. Jednak nie lubi on ryzykować, ale ogółem dobrze się dziś zaprezentował. Jak twardy jest Roy Nelson? Roy Nelson nie jest istotą ludzką. Przyjął na siebie mocne uderzenia. Zwłaszcza te kopnięcia były niesamowite.

Dana wypowiedział się też na temat potencjalnego starcia Overeema z byłym mistrzem wagi ciężkiej, Juniorem Dos Santosem (MMA 17 – 3).

Podoba mi się ten pomysł. Ciekawe, czy Overeemowi również?

Nie bez powodu padło to pytanie. White wspominał kilkukrotnie, że w zeszłym roku Alistair odrzucił propozycję tej walki. Holender argumentował swoją decyzje dręczącą go kontuzją. Może dzięki ostatnim zwycięstwom Alistair przyjmie propozycje walki z Dos Santosem, zakończając jednocześnie kilkuletnie oczekiwanie fanów.

[youtube id=”uj-k2qwieLo” width=”620″ height=”360″]

2 KOMENTARZE

  1. Ja byłem prawie pewien że Ali to przegra bo Nelson to niewygodny zawodnik. Zaskoczył mnie że wygrał i moim zdaniem powinien przyjąć walkę z JDS. Dos Santos jest już rozbity przez Caina i nie ma takiej dużej motywacji z tego względu już nie jest taki mocny co było widoczne w walce z Miocicem.

  2. Na koniec powiedział, że syn płacze po porażce Pettisa. To teraz wiemy czemu Danka wkurzony na konfie 😉

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.