Jest jedna walka, której mimo ciężkich prób prezydentowi UFC nigdy nie udało się zestawić. W wywiadzie dla UFC.com Dana White wyznał, że w przeszłości próbował dać fanom walkę byłego mistrza UFC oraz gwiazdy WWE, Brocka Lesnara z legendą MMA, Fedorem Emelianenko. Pojedynek miał odbyć się w Texas Stadium, a negocjacje miały miejsce w 2012 roku.

Jedyną walką, której chciałem, a nie udało mi się jej zestawić, to Brock Lesnar vs. Fedor Emelianenko. Mieliśmy zrobić to w Texas Stadium, ale nie mogłem dogadać się z Fedorem więc to nigdy się nie wydarzyło.

W styczniu 2013 roku White powiedział nawet mediom o negocjacjach z Emelianenko.

Byliśmy na etapie negocjacji z Emelianenko. Byliśmy naprawdę blisko podpisania z nim kontraktu i zaraz po tym zmarł jego tata. Naprawdę byliśmy blisko. Kiedy mówiłem Wam o dużym widowisku w Dallas w Texasie – to miała być walką Brocka Lesnara z Fedorem.

Pamiętacie jak mówiłem Wam, że się spotkaliśmy i rozmowy nie poszły dobrze? Tak naprawdę wszystko wyszło świetnie, a Brock naprawdę chciał tej walki. Potem zmarł tata Fedora i rozmowy się skończyły.

Od czasu rozmów o tej walce w 2012 roku Lesnar zdążył przejść dwukrotnie na emeryturę. Emelianenko również zakończył swoją karierę w MMA, lecz potem wrócił do startów w Bellator MMA. Teraz twierdzi, że ma jeszcze dwie walki przed zakończeniem kariery na dobre.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.