Mimo, że Khabib Nurmagomedov zapowiada powrót do oktagonu UFC jeszcze w tym roku, prezydent UFC nie wierzy, że walka Rosjanina z Tonym Fergusonem odbędzie się przed końcem 2020 roku. Podczas serii pytań i odpowiedzi na portalu Reddit Dana White przyznał, że nie jest pewny czy w najbliższym czasie zobaczymy w klatce walkę mistrza kategorii lekkiej z „El Cucuy”.

Nie jestem pewny czy zobaczymy tą walkę w 2020 roku. Boję się co się stanie jak spróbujemy ich ponownie zestawić.

Obawy White’a nie są bezpodstawne. Pojedynek Nurmagomedova z Fergusonem zestawiany był 5 razy w przeszłości i ani razu nie doszedł do skutku. Tym razem powodem anulowania starcia była epidemia koronawirusa. Przez nią Khabib nie mógł dostać się do UFC, a sama gala, która miała odbyć się 18 kwietnia została przesunięta na 9 maja. Nowym rywalem Fergusona jest Justin Gaethje, a stawką pojedynku będzie tymczasowy pas mistrzowski kategorii lekkiej UFC.

White potwierdzał, że wygrany z majowej gali powinien zmierzyć się z Khabibem Nurmagomedovem przed końcem tego roku, lecz jak widać nie jest on pewny czy tak się stanie. Rosjanin w wielu wypowiedziach potwierdzał, że chce wrócić do oktagonu w sierpniu albo wrześniu tego roku.

Pierwszy raz obaj panowie zestawieni byli ze sobą w grudniu 2015 roku na finale gali TUF 22. Wtedy Nurmagomedov wycofał się z powodu kontuzji żebra. Potem Ferguson w 2016 roku wycofał się z pojedynku na UFC on FOX 19. Za trzecim razem, w 2017 roku, również nie udało się doprowadzić do tego starcia – Nurmagomedov przed UFC 209 trafił do szpitala przez problemy zdrowotne spowodowane cięciem wagi. Przed czwartym w 2018 roku pojedynkiem Ferguson potknął się o kabel i doznał poważnej kontuzji kolana.

ZOBACZ TAKŻE: MMA POWRACA – AKTUALNE ROZPISKI GAL UFC

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.