Dana White podzielił się z gazetą The Sun opinią na temat 9 sezonu TUF, którego podtytuł brzmi UK vs USA:

To jest głupie. Nie podoba mi się to. To nie jest USA vs. UK, szukamy najlepszych fighterów na świecie. Raz zrobiliśmy galę USA vs. Kanada, to było zajebiście zjebane. Nie obchodzi mnie czy pochodzisz z Anglii, Chorwacji czy Brazylii ponoeważ pod koniec dnia, kiedy Michael Bisping przyjeżdża do USA, Amerykanie nie wygwizdują go. Kiedy GSP przyjeżdża do USA to kibicuje mu więcej fanów niż kolesiowi który jest z Ameryki. Kiedy Tim Sylvia walczył z Brazylijczykiem Antonio Nogueirą, każdy gwizdał na Sylvię a kibicował Nogueirze. Powodem tego jest to że w tym sporcie nie chodzi o walkę kraj na kraj. Albo lubisz styl walki i osobowość zawodnika albo nie. Narodowość nie ma tu nic do rzeczy. Szukamy najlepszych fighterów na świecie, to kraj na kraj jest kompletnie nieistotne.

Hmm trochę dziwna opinia Dany. W końcu ktoś z dwójki Ferrita, White musiał wyrazić zgodę na taki projekt. Wygląda na to że panowie szukali pomysłu na odświeżenie TUFa i poszli na łatwiznę w kierunku którego konsekwencje dla UFC mogą być różne. Co jeśli podczas rywalizacji w TUF ujawnią się jakieś narodowościowe animozje i reakcje zawodników przeniosą się na fanów UFC? Czy w takim wypadku Michael Bisping dalej będzie ulubieńcem fanów po obu stronach oceanu? Ciężko przewidzieć co się stanie ale zgadzam się z łysym że pomysł na program był trochę nietrafiony :/.

8 KOMENTARZE

  1. i znowu Łysol powiedział cos mądrego. Ostatnio coraz częściej mu się to zdarza – jestem zaniepokojony 🙂

  2. ale wypowiedz Whita można porównać do ” jestem za a nawet przeciw” , skoro krytykują to po co wprowadzają

  3. To dowodzi jak mało do powiedzenia ma w wielu sprawach „szef” UFC. W tym przypadku wygląda raczej na figuranta niż na głównego decydującego.

  4. No chyba że nie miał na to wpływu… nie wydaje mi się
    Coś na pewno miał do powiedzenia

  5. Prawdopodobnie zdecydowało o tym Spike TV, ostatecznie oni wykładają na to kasę i im przede wszystkim zależy na wysokiej oglądalności. A ile do powiedzenia ma Dana w UFC? Ma 10% udziałów w Zuffa więc w sprawach zasadniczych do powiedzenia ma mniej więcej tyle.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.