Dana White o aferze „Standgate” w EliteXC, tym razem na poważnie:

Ten sport (o MMA w EliteXC) to kick boxing a nie MMA. To co sprawia że MMA jest tak ekscytujące to to że każdy może wygrać każdego dnia. Nawet koleś który ostro przegrywa może wyciągnąć w ostatniej chwili jakąś dźwignie i wygrać. To właśnie się dzieje w moim sporcie przez ostatnie 9 lat i właśnie dlatego go kocham. Ci goście z EliteXC sprzedają ten sport ponieważ jest popularny, ale teraz do tego próbują zmieniać przepisy. Jeśli uważasz że zapasy i jiu-jitsu są nudne to jesteś kolego w złym…biznesie.

To co oni zrobili jest nielegalne, ci goście powinni iść za to do więzienia. W Las Vegas mogłeś stawiać pieniądze na tą walkę. Nie jest żadną tajemnicą że Kimbo w parterze jest do dupy. Nie jest żadną tajemnicą że Petruzelli powinien sprowadzić go na ziemie. Ale to czego nie wiedzieliście to że promotor powiedział mu żeby tego nie robił. Gdyby doszło do tego w Nevadzie lub gdyby to spotkało mnie to FBI prowadziłoby to śledztwo. Jeśli ta sprawa nie zostanie dokładnie zbadana to będzie to największy policzek w twarz dla sportu.

Dana dodał że cała sprawa powinna skończyć się formalnymi wnioskami do prokuratur w każdym stanie w jakim EliteXC organizuje swoje gale. Powiedział też że jeśli stan Floryda będzie wymagał formalnej skargi to „osobiście złoży jedną od siebie”. Czy wspominałem już że UFC ma na swoich usługach ekipę bardzo drogich i bardzo efektywnych prawników (widoczni na powyższym zdjęciu) ?

8 KOMENTARZE

  1. no to danny jest w swoim zywiole, tylko na cos takiego czekal, to dla niego jak woda na mlyn!!!

  2. Z jednej strony ma trochę racji, bo jeśli to prawda z całą tą aferą, to jest to wałek i ktoś powinien za to beknąć. Z drugiej strony trudno oprzeć się wrażeniu, że Dana dostał za friko narzędzie do łatwego dobicia swojej i tak już ledwo zipiącej konkurencji, i byłby głupi, gdyby z tego nie skorzystał.

  3. prawidłowo:) widzę że Dana robi ground and pound Elite:) jak ktoś leży to trzeba skończyć przeciwnika:)

  4. Lubię Danę ale w tym przypadku mamrocze niczym oczekujący odszkodowania za palenie papierosów stary cygareciarz…. nic innego tylko próbuje jak najszybciej zrównać z ziemią konkurencję … z jednej strony mu się nie dziwię z drugiej przesadza ostro demonizując problem 🙂

  5. Dobrze robi a jak wiadomo to ci jego adwokaci sa bardzo dobzi mozna popatrzec jak postapilki z randym i nnymi ktorzy narzekaja na ufc… arlovskiemu ciezko sie teraz gdzies dostac. Wiadomo ze dana to tera godfather mma…

  6. Ja osobiście nie widzę nic dziwnego w tym iż próbuje po tych wszystkich „brudach” które wyszły na jaw w Elite XC raz na zawsze z nimi skończyć. Chyba nie myśleliście, iż da sobie ot tak spokój. Dana to cwana i przebiegła bestia, poczuł krew i idzie za ciosem. To biznesmen, a w biznesie nie ma miejsca na ugody, koleżeństwo etc.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.