Dana White 165

O tym, że UFC powinno wprowadzić nową kategorię wagową, mówi się od dawna. Wśród zwolenników nowej dywizji do 165 lbs (74.8 kg) jest liczne grono zawodników, które uważa, że między 155 lbs (70 kg) a 170 lbs (77 kg) jest zbyt duża dziura.

O nową wagę apelował Kevin Lee, który w zeszłym roku dzielił się z mediami spostrzeżeniami: „Istnieje powód dla którego komisje stanowe zatwierdzają ten pomysł. Paul Felder waży normalnie 190 funtów. Edson Barboza jest tak samo duży jak ja. Khabib Nurmagomedov ma stwierdzone problemy z nerkami, a i tak wciąż ścina ze 190 funtów do 155.”

Również Gunnar Nelson jest przychylny pomysłowi a także nowy nabytek organizacji UFC Bena Askren, który swego czasu powiedział: „Khabib pozna swój poziom umiejętności, gdy nie będzie mógł wstać z pleców w starciu ze mną. Zwalczę z nim o pas wagi 165 funtów w październiku lub listopadzie tego roku.”

Zupełnie nastroje studzi jednak Dana White, który stanowczo wypowiedział się na ten temat:

To się nie wydarzy przez najbliższe siedem lat, to mogę obiecać. Kiedy odejdę, będą mogli zrobić dywizje 180, 165 i 122 lbs (kolejno: 81.6, 74.8, 55.3 kg – przyp. red.). Cokolwiek będą chcieli zrobić, niech to zrobią, ale nie stanie się to, gdy ja jestem na stanowisku. Wielu zawodników, którzy wiedzą, że nie mogą wygrać ani w 170 ani w 155 lbs, z chęcią przerzuciliby się na 165 lbs.  Jeśli spojrzysz na lekką i półśrednią, to one są wręcz napchane talentami. Mamy Usmana, Woodleya, Covingtona, Wonderboya, RDA, Masvidala, Askrena, Tilla, Ponzinibbio, Lawlera, Edwardsa – a to tylko półśrednia. W lekkiej mamy: Khabiba, Conora, Tony’ego, Poiriera, Iaquintę, Lee, Barbozę, Gaethje, Pettisa, który jest teraz w półśredniej, Cerrone, Feldera, Gillespie, Diaza.

Jeśli zbudujesz dywizję pomiędzy tymi dwoma kategoriami, to całkowicie wypierzesz je z zawodników. Te dywizje są napakowane talentami i mamy mnóstwo wspaniałych walk, które tylko czekają na zrobienie, dlatego 165 funtów się nie zdarzy, dopóki tutaj jestem. Nie potrzebujemy tej kategorii wagowej.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.