Mimo przejścia na sportową emeryturę, Khabib Nurmagomedov pozostaje w programie antydopingowym USADA. Niepokonany mistrz kategorii lekkiej największej organizacji MMA na świecie nie tak dawno w swoich mediach społecznościowych pochwalił się ostatnio 47 testem przeprowadzonym przez agencję.

Od 2015 roku to już 47 razy kiedy zostałem przetestowany przez USADA. Pomyślcie tylko o tej liczbie.

Prezydent UFC zapytany dlaczego „The Eagle” nadal jest testowany, stanowczno odpowiedział dziennikarzom.

Nie wiedziałem, że to się stało. Mówiłem wam, że myślę, że on będzie próbował zdobyć 30. wygraną. Po co miałby dalej być testowany skoro nie chciałby walczyć? Nie powiedział jeszcze tego głośno, ale czuję, że tak będzie. Nie zamierzam go naciskać. Rozmawialiśmy zaraz po walce. Dajmy mu odpocząć, niech spędzi czas z rodziną. Nie ma pośpiechu.

Walka McGregora i Poiriera nie będzie o tytuł mistrzowski. Khabib zawalczy. Wierzę, że tak będzie. Ich starcie nie będzie o pas mistrzowski.

Nurmagomedov (29-0 MMA) zakończył karierę w oktagonie UFC jako mistrz kategorii lekkiej. W przeszłości wygrywał z m.in. Conorem McGregorem, Alem Iaquintą, Edsonem Barbozą, Justinem Gaethjem czy Dustinem Poirierem.  Od dawna mówiło się też o potencjalnej walce Khabiba z Georgesem St. Pierrem. Na ten moment nie wiadomo jednak czy to z nim zmierzyłby się Rosjanin w ewentualnej walce. W styczniu odbędzie się walka Poiriera z McGregorem, która mogłaby wyłonić kolejnego pretendenta w kategorii lekkiej UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.