UFC chce powrócić do wcześniejszego formatu ważenia zawodników przed galami. W 2016 roku organizacja wraz z komisjami sportowymi w większości lokalizacji zdecydowała się na zmianę ważenia na poranne godziny. Od tamtej pory sporo zawodników ma problem ze zrobieniem wagi. Dana White w podcaście UFC Unfiltered stwierdził potwierdził chęć zmiany.

Tak, myślę, że poranne ważenia są powodem problemów z wagą zawodników. Chcemy się tego pozbyć. Planujemy wrócić do pierwotnego formatu, ważenia na oficjalnych ceremoniach.

W to wierzę: wszyscy chcą wykorzystać zmianę na swoją korzyść. Na samym początku porannych ważeń nie było aż takich problemów, jednak z czasem wszyscy chcieli wykorzystać to w jak największym stopniu. Prawda jest taka – to wszystko zje*ało.

Wrócimy do ważenia popołudniowego na oficjalnych ceremoniach. Jest także inny aspekt całej sytuacji – nie znam żadnego zawodnika, który lubi wstawać wcześniej. Może to też powoduje u nich problem. Trzeba wstać wcześniej i zacząć treningi z samego rana.

2 KOMENTARZE

  1. Może to dla zawodników lepiej ale dla kibica obecne rozwiązanie jest do kitu wg mnie i wprowadza nieco zamieszania. Wstępne ważenie w obecności samej prasy pozbawia oficjalne ważenia należytego klimatu 😉

  2. Ogólnie chodzi o to, że jak jakiś dziennikarz policzył od wczesnych ważeń było coś koło 2 razy więcej nie zrobionych wag niż przy ważeniach wieczoremO to chodziło Kłamczuchowi, że ludzie mieli zbijać tyle samo co zawsze i mieć więcej czasu na regenerację, ale Ci debile stwierdzili, że skoro mają więcej czasu to mogę bardziej przymasować i zbijają więcej.Bardzo dobrze, ważenie podczas ceremonii ma lepszy klimat też

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.