Scott Coker podczas audycji w MMAWeekly.com Radio powiedział że walka pomiędzy Renato „Babalu” Sobralem (MMA 36-8) a Danem Hendersonem (MMA 25-8) może zadecydować o tym kto będzie numerem 2 wagi półciężkiej Strikeforce:

Rozmawiałem z Jordanem który jest jego menadżerem, i powiedział że woleliby tą walkę w 205 funtach zamiast 185. Wg nich, ścinanie wagi było zbyt ciężkie a Dan z przyjemnością stoczyłby walkę z Babalu lub Gegardem Mousasim o prawo do walki o pas mistrza.

Nie wydaje mi się żeby Dan Henderson wystąpił w turnieju MW a walka pomiędzy nim a Babalu jest czymś co będziemy chcieli zrobić w najbliższej przyszłości. Zwycięzca tej walki byłby pretendentem do mistrzowskiego pasa który jest teraz w posiadaniu King Mo.

Przy okazji inne wieści ze Strikeforce

Jak informuje MMAWEEKLY, Scott Coker stara się zestawić walkę debiutującego w Strikeforce Sergeia Kharitonova (MMA 16-4) z Brazylijczykiem Antonio Silvą (MMA 14-2). Jeśli wszystko pójdzie po myśli szefa Strikeforce do walki tej dojdzie 18 sierpnia na gali w Houston, gdzie głównym daniem wieczoru ma być pojedynek Muhammeda „King Mo” Lawala z Raffaelem „Feijao” Cavalcante. Jednak brane są również pod uwagę późniejsze terminy – wrzesień lub październik. Na tej samej gali dojdzie do bardzo ciekawego starcia w wadze lekkiej. Powracający po ponad dziewięciomiesięcznej przerwie Jorge Gurgel (MMA 13-6) będzie starał się zatrzeć złe wrażenie po porażce z Billym Evangelistą na czwartej z kolei gali Challengers. Jego przeciwnikiem będzie mistrz Elite XC – K.J Noons (MMA 9-2).

Na zakończenie info o możliwym starciu o zwakowany przez zwolnionego niedawno Jake’a Shieldsa pas w wadze średniej. Otóż jak podaje tatame.com jest szansa, że o pas ten zawalczą utytuowany, brazylijski grappler Ronaldo „Jacare” Souza (MMA 12-2) z Timem Kennedym (MMA 12-2).

2 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.