Webster poznał swojego kolejnego rywala. Tym razem Damian Stasiak zmierzy się z mocnym Brazylijczykiem, Pedro Munhozem. Do walki dojść ma na gali UFC w Sztokholmie. O zestawieniu jako pierwszy poinformował Artur Mazur ze sportowefakty.wp.pl.

Stasiak (10-3 MMA) nie rozpoczął swojej kariery w UFC najlepiej – w debiucie z krótkim wyprzedzeniem przegrał z Yaotzinem Mezą. Dwie następne walki były już w wykonaniu Polaka dużo lepsze – pokonał on kolejno Filipa Pejicia oraz Davey’ego Granta. Polak aż 7 z 10 wygranych odniósł przez poddania.

Munhoz (13-2 MMA) wygrał swoje dwa ostatnie starcia. Na gali w Brazylii poddał on Justina Scogginsa. Tak jak Polak Brazylijczyk również jest specjalistą w parterze – 8 spośród 13 wygranych zdobył przez poddanie.

Walką wieczoru gali jest starcie Alexandra Gustafssona z Gloverem Teixeirą. Wydarzenie odbędzie się 28 maja w Sztokholmie, w Szwecji.

 

39 KOMENTARZE

 1. Pedro odjebał Tanka, który odjebał mojego Borga i teraz walczy ze Stasiakiem.

  Daje Polakowi ok 35% na wygraną

  Ja 40%, bo Wódka. Kumasz? Jak Peszko. :fly:

 2. Kurde ale kozaka dostał Stasiak, widziałem kiedyś na GracieBreakdown jak analizował swoją gilotynę, koleś jest przechujem, obadajcie:

 3. Kurde ale kozaka dostał Stasiak, widziałem kiedyś na GracieBreakdown jak analizował swoją gilotynę, koleś jest przechujem, obadajcie:

  Niech ktoś to Damianowi podeśle, lol.

 4. 14/03/2017 at 18:10

  Co to za czasy kiedy o zawodniku karate tradycyjnego pisze się że jest specjalistą od parteru.

  Damian ma czarny pas w bjj.

 5. Co to za czasy kiedy o zawodniku karate tradycyjnego pisze się że jest specjalistą od parteru.

  Gadałem o tym z Damianem i generalnie będzie ta kwestia poruszona w wywiadzie w nowym wydaniu fight experta. W skrócie, Damian sam w MMA czuje się bardziej grapplerem i po prostu woli walkę w parterze, pasuje mu to bo rywale przeważnie spodziewają się właśnie że będzie walczył w stójce. 🙂

 6. I to mi się podoba! Przyjść do UFC i walczyć z kozakami, a nie szary koniec obijać. Już Grant był sporym krokiem naprzód, oby i tym razem Damian zaskoczył. Tacy zawodnicy w pełni zasługują na wsparcie!

 7. Ja tam wierzę że młody sobie poradzi a taki co pisze że Damian nie poradzi sobie to go słabo zna ja jego znam od urodzenia i wiem że on jest ambitna bestia i wygra ten pojedynek

 8. bedzie ciezko, no ale cieszy, ze Polacy dostaja mocnych rywali

  Jotko z Branchem, Blachowicz Cummins, Karola vs Gadelha, Asia vs Aquilar

  to sa swietne zestawienia!

 9. Damian – człowiek który mało gada, a dużo robi!

  Trzymam mocno kciuki za ten poważny test, jak już go zaliczy to kolejny mocniejszy w Ergo 🙂

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.