Polak dobrze rozpoczął walkę od niskiego kopnięcia. Od samego początku było widać, że jego rywal też nastawił się na tego typu ataki – rzadko widzieliśmy ciosy, zawodnicy częściej stosowali kopnięcia. Po próbie obalenia Munhoz od razu zagroził swoją firmową gilotyną, jednakże Polak dobrze bronił się w parterze. Po powrocie do stójki Pedro trafił Damiana mocnym prawym, po którym Polak się zachwiał. Mimo, że obaj uwielbiają walczyć w parterze, gdzie kończą walki poddaniami, to cała praktycznie pierwsza runda miała miejsce w stójce, gdzie pojedynek był wyrównany.

Do drugiej rundy Stasiak wyszedł równie agresywnie jak w pierwszej. Polak jednak został zepchnięty do defensywy – to Brazylijczyk wywierał presję w stójce. Przez całą walkę Polak próbował trafić Munhoza ciosem podbródkowym, jednakże Pedro dobrze unikał prób Stasiaka. Damian dobrze kontrował niskie kopnięcia Brazylijczyka prawym, obszernym ciosem, który zniechęcał Munhoza do dalszych prób.

W trzeciej rundzie Brazylijczykowi udało przenieść się walkę do parteru, jednakże po kilkudziesięciu sekundach z racji braku aktywności arbiter postanowił przywrócić walkę do stójki. W połowie tej części starcia Munhoz znowu trafił świetnym prawym. Brazylijczyk znowu zaciągnął Polaka do parteru, gdzie od razu złapał plecy Stasiaka. Damian na chwilę wstał do stójki, jednakże po chwili jego rywal świetnym rzutem przeniósł walkę na matę. Ostatnia minuta trzeciej odsłony to pełna dominacja Munhoza, który kontrolował pozycję.  Każda z rund była bardzo ciężka do punktowania. Ostatecznie sędziowie jednogłośnie orzekli wygraną Munhoza (30-27, 29-28, 29-28).

Stasiak (10-3 MMA) po nieudanym debiucie w UFC na gali w Krakowie wygrał dwie walki z rzędu. Polak uwielbia kończyć walki przez poddania – aż 7 zwycięstw odniósł właśnie w parterze.

Munhoz (13-2 MMA) również specjalizuj się w poddaniach – aż 8 razy jego przeciwnicy zmuszeni byli do klepania. Podobnie jak Polak, wygrał on dwie ostatnie walki.

22 KOMENTARZE

 1. Świetnie się ogląda Webstera, szkoda werdyktu, ale serducho OGROMNE! Emocjonujące starcie, a Munhoz to przyszłość tej dywizji IMO.

 2. Ze Stasiaka i tak będą ludzie, bo z walki na walkę widać progres. Tutaj naprawdę dostał wschodzącą gwiazdę i mega mocnego gościa, a nie dał plamy i wstydu nie było.

 3. Świetnie się ogląda Webstera, szkoda werdyktu, ale serducho OGROMNE! Emocjonujące starcie, a Munhoz to przyszłość tej dywizji IMO.

  Jeśli Damian poprawi kondycje(o zgrozo!który to już raz w pl mma)to ja w nim widze przyszłość.Serducho,kreatywnośc,umiejętności są,no i to piorunujące spojrzenie!Wszystko oprócz tej zejebanej kondycji.Bedzie dobrze,wierze!

 4. Kurwa w większości przypadków Polakom brakuje tak niewiele, żeby wygrać. Kondycja niewątpliwie do szlifu. Co do Damiana to przegrał jednym czy dwoma sprowadzeniami, z których tak naprawdę nic nie wynikło. W temacie Marcina nie chce nawet się wypowiadać, bo myślałem, że limit pecha to wyczerpał już dawno temu, ale jak widać ciągnie się za nim jakieś fatum.

 5. Jeszcze nie ten poziom i tyle. Serduchu jest umiejetnosci co raz lepsze. Jeszcze bedzie wiele radosci z walk w ufc

 6. Dobrze mi się to oglądało pomimo werdyktu!

  Damian ma serce do walki i zawsze mu kibicuję.

  Wcale nie zaprezentował się tak jak szanse oszacowali bukmacherzy.

  Czekam na kolejne walki!

 7. Akurat padł mi internet na walce Damiana. Tytuł brzmi, że Damian przegrał po świetnej walce, ale czytając opis można mieć wrażenie, że Munoz go kompletnie zdominował a jedyne co Damian zdołał zrobić to lowkick w pierwszej rundzie.

  Jak to w końcu było? 😆

 8. Bardzo dobra walka w wykonaniu Damiana. Pomimo przegranej zaprezentował się naprawdę dobrze. Kondycję poprawi i do top 15 niedługo powinien wskoczyć.

 9. Akurat padł mi internet na walce Damiana. Tytuł brzmi, że Damian przegrał po świetnej walce, ale czytając opis można mieć wrażenie, że Munoz go kompletnie zdominował a jedyne co Damian zdołał zrobić to lowkick w pierwszej rundzie.

  Jak to w końcu było? 😆

  dwie pierwsze rundy byly mega wyrownane i w sumie damian moze sie czuc tak jakby je wygral

 10. dwie pierwsze rundy byly mega wyrownane i w sumie damian moze sie czuc tak jakby je wygral

  Wyrównane były, ale po pierwszej rundzie raczej nie miałem wątpliwości, że Munhoz ją dostanie. Akurat spojrzałem wtedy na statystyki i liczba celnych ciosów była zdecydowanie na korzyść Brazola.

  Tak czy inaczej walka dobra i daje nieco powodów do optymizmu na przyszłość.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.