Damian Janikowski, który podczas niedawnej gali KSW 43 odniósł swoje trzecie zwycięstwo w mieszanych sztukach walki, po tym tryumfie jest rozchwytywany przez media. Niedawno powiedział o tym, że jeśli nie ma zamiaru wybierać sobie rywali i jeśli KSW zaproponuje mu np. starcie z Michałem Materlą, nie odmówi takiego pojedynku. W najnowszej rozmowie z Polskim Radiem przedstawił również swoje spojrzenie na samo KSW.

Myślę, że to nawet jedna z największych federacji na świecie. Może nawet znalazłaby się dzisiaj w najlepszej piątce. Gale pokazuje telewizja Polsat, pay-per-viev sprzedaje się na całym świecie. Walczący zawodnicy również są praktycznie z całego świata. Do tego dodajmy najlepsze możliwe show, jeśli chodzi o oprawę MMA i cały czas brniemy do przodu. Ciągną to też nazwiska: Mariusz Pudzianowski, Mamed Chalidow, Michał Materla, Borys Mańkowski, Mateusz Gamrot, ja i wielu innych zawodników… To się musi rozwijać. Oni (właściciele KSW Maciej Kawulski i Martin Lewandowski – przyp. red.) znaleźli się w odpowiednim czasie w odpowiednim miejscu. Wszystko to wymyślili i zaplanowali. Robią tak duży biznes, że będą brnąć cały czas do przodu. I za tym pójdzie popularyzacja.

Damian dodał również, że cieszy się, iż na swoje centrum przygotowań do walk w MMA wybrał Berkut WCA.

W Warszawskim Centrum Atletyki jestem od lipca 2017 roku, kiedy zakończyłem współpracę z klubem S4. W Warszawie przebywam już ponad rok, bo przeprowadziłem się w styczniu ubiegłego roku. Codziennie trenuję. Dwa razy dziennie z trenerem Robertem Joczem, z trenerem Robertem Złotkowskim, z Krzyśkiem Gutowskim… Teraz pojawił się nowy trener od brazylijskiego ju-jitsu. Rozwijam się. Wiadomo, w jakim klubie trenuję i jacy tu są zawodnicy (m.in. Mariusz Pudzianowski, Łukasz Jurkowski czy Tomasz Narkun – przyp. red.). Myślę, że mamy najlepszą ekipę w Polsce. Za 2017 rok zgarnęliśmy nawet dziewięć statuetek ( Heraklesów – przyp. red.), m.in. za odkrycie roku, zawodników roku, trenerów roku czy klub roku… Także bardzo się cieszę, że tu trafiłem. Trenuję z zawodnikami z czołówki światowej, z takich organizacji jak UFC, ACB czy KSW i wiele innych…

Cała rozmowa do przeczytania tutaj.

3 KOMENTARZE

  1. A co ma powiedzieć ??Przecież nie pociśnie wlascicieli ani samej federacji bo to by oznaczało koniec

  2. Damiano jak Cię lubię oglądać i szanuję, to aż boje się słuchać.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.