Kolejna darmowa walka promująca KSW 49, na której Michał Materla otrzyma szansę rewanżu ze Scottem Askhamem. Organizacja przy tej okazji postanowiła przypomnieć niedawną wygraną Polaka, który zadał pierwszą porażkę w karierze wschodzącej gwieździe KSW, Damianowi Janikowskiemu.

Pełna rozpiska KSW 49

24 KOMENTARZE

 1. Taktyka Damiana była 'na Viacheslava Datsika', tu zrobić minę, tam podskok, zaraz fikołek w bok bez powodu, plan był taki, żeby popalić styki Materli w głowie i kiedy Materla już by słyszał szum w uszach i tracił orientację od popierdolenia sytuacji, to wtedy podjazd i sierp. Nie wyszło.

 2. Damian się za bardzo w numer na wejście wczuł:-D:-D

  Zawodnik bez doświadczenia, z mega obitym twardzielem to się nie mogło udać. Dobrze prowadzony Damian mógłby być potworem.

 3. Damian się za bardzo w numer na wejście wczuł:-D:-D

  Zawodnik bez doświadczenia, z mega obitym twardzielem to się nie mogło udać. Dobrze prowadzony Damian mógłby być potworem.

  Tez uważam tę walkę za jeden z największych miss matchy ever. Nie obwiniam w żaden sposób zawodników, bo charakteru nie można odmówić obu, jednak promotorzy rozegrali to tragicznie. Oczywiście to tylko i wyłącznie moje zdanie.

 4. No cóż, a ja wciąż uważam Materlę za bardzo, ale to bardzo przecenianego zawodnika i uważam, że z odrobiną chłodnej głowy Janikowski mógł go w tej walce pokonać. Naprawdę nie spodziewałem się, że gość zacznie bawić się w Artura Partykę.

 5. No cóż, a ja wciąż uważam Materlę za bardzo, ale to bardzo przecenianego zawodnika

  No ja mam podobnie. Fakt,że serducha do walki nie można mu odmówić, ale mimo wszystko brakuje mu twardej szczęki,a to spory minus. Ok,walki z Silvą pokazały zarówno wolę walki jak i słabą szczękę, jednak bardziej niestety utrwalił mi się w głowie ten drugi aspekt.

  Co do rewanżu z Askhamem to wiadomo, że serduchem za Polakiem,ale jak już kiedyś pisałem, cipek znowu według mnie przejebie

  .

 6. Tej a Mrozu juz sie przeprosil z cyrkowcami? widze na jego stronie wywiady ale nie wiem( bo nie odpalam zadnych u nikogo) czy tylko je wstawia czy tez tam jest. Szybko go odbanowali jesli tam jest…

 7. Ehhhh.

  Pomyśleć, że taki talent i umiejętności zapaśnicze…gdyby kariera potoczyła się innym torem, mógłby walczyć z powodzeniem w UFC.

  A tak kica – i to dosłownie – w KSW dla gawiedzi…

 8. Obejrzałem tą walkę i powiem tyle. Materla sam nie miał pomysłu na tą walkę i tylko machał łapami na oślep… Janikowski po 5 walce mógłby ogarnąć Cipka a za wcześnie zestawili tą walkę o jakieś 2 ,3 walki. Scott zrobi Michała znowu pierwsza druga runda.

 9. Obejrzałem tą walkę i powiem tyle. Materla sam nie miał pomysłu na tą walkę i tylko machał łapami na oślep… Janikowski po 5 walce mógłby ogarnąć Cipka a za wcześnie zestawili tą walkę o jakieś 2 ,3 walki. Scott zrobi Michała znowu pierwsza druga runda.

  Materla na spokojnie ogarnął sobie walkę w 3 minuty, dominując w każdej płaszczyźnie. Co miałby jeszcze zrobić żebyś był usatysfakcjonowany jego formą?

  :damjan:

 10. Materla na spokojnie ogarnął sobie walkę w 3 minuty, dominując w każdej płaszczyźnie. Co miałby jeszcze zrobić żebyś był usatysfakcjonowany jego formą?

  :damjan:

  Na spokojnie ? Machanie na oślep łapami i brak pomysłu na walkę na tle żółtodzioba to jest spokojne ogarnięcie sobie walki ?

 11. Ehhhh.

  Pomyśleć, że taki talent i umiejętności zapaśnicze…gdyby kariera potoczyła się innym torem, mógłby walczyć z powodzeniem w UFC.

  A tak kica – i to dosłownie – w KSW dla gawiedzi…

  umiejętności zapaśnicze i baza fizyczna tak, ale czy ma faktycznie aż taki talent do MMA?

 12. Zaskakuje mnie trochę cardio Janikowskiego. Na minus. U medalisty olimpijskiego w zapasach powinno być chyba jednak na wyższym poziomie.

 13. Zaskakuje mnie trochę cardio Janikowskiego. Na minus. U medalisty olimpijskiego w zapasach powinno być chyba jednak na wyższym poziomie.

  Patrz Romero

 14. Zaskakuje mnie trochę cardio Janikowskiego. Na minus.

  Kardio ma zapewne dobre. Kuleje tylko zarządzanie energią w oktagonie klatce, podobnie jak całą karierą. :jimcarrey:

 15. Na spokojnie ? Machanie na oślep łapami i brak pomysłu na walkę na tle żółtodzioba to jest spokojne ogarnięcie sobie walki ?

  Nie chcę wyjść na PF Materli, bo obserwując jego karierę w Polsce zawsze porównywałem go do Mameda i to porównanie nie wypadało jakoś szczególnie dobrze. Czasem miałem wręcz wrażenie, że mistrz Materla dostaje odpady po Mamedzie.

  Wracając do tej walki z Janikowskim, to z tego co pamiętam, to kursy nie były jakoś szczególnie faworyzujące Materlę. Na pewno nie można było powiedzieć o walce, że jest to mismatch. Gorzej z samym przebiegiem. Tu jednak wyszła różnica doświadczenia i moim zdaniem Janikowski zaprezentował się fatalnie. Odnośnie akcji Materli, @Faryzejusz czy mógłbyś mi wskazać momenty o których piszesz? To są 3 minuty walki, niewiele. W których konkretnie akcjach Materla macha na oślep łapami i nie ma pomysłu na walkę?

  Bo moim zdaniem on miał pomysł na walkę i ten pomysł to raczej nie było jej zakończenie w pierwszych 3 minutach. Z kimś tak eksplozywnym i niedoświadczonym jak Janikowski raczej starał się spokojnie dać mu się wystrzelać, wciągać go na głęboką wodę i tam próbować zatopić. A, że przez te idiotyczne podskoki Janikowski sam dał się wykończyć, to już inna sprawa.

  W chwili obecnej, kiedy Janikowski jest po 2 porażkach przed czasem, to też rzutuje na dzisiejszą ocenę tej walki z Materlą. Część osób już robi z Damiana buma. Ja raczej stoję wśród tych, którzy nie oceniają krytycznie jego umiejętności, tylko chujowe prowadzenie jego kariery.

 16. umiejętności zapaśnicze i baza fizyczna tak, ale czy ma faktycznie aż taki talent do MMA?

  Tak mi się wydawało, ja tam talent dość spory widziałem – przypomnę, że praktycznie bez przygotowań wystartował w ALMMA i wygrał nie używając nawet swoich zapasów. Ale tak po prawdzie, to ciężko to teraz obiektywnie ocenić – nie dał nam możliwości.

  Zaskakuje mnie trochę cardio Janikowskiego. Na minus. U medalisty olimpijskiego w zapasach powinno być chyba jednak na wyższym poziomie.

  No właśnie nie koniecznie. W zapasach jest ważna dynamika i szybkość, a nie cardio z prawdziwego zdarzenia na kilkanaście minut w takim rozumieniu jak w MMA.

  Oczywistością jest też, że zupełnie inny jest wysiłek w zapasach (i ogólnie sportach chwytanych), zupełnie inna długość jego trwania itd niż w MMA. Zauważ, że większość walki to były wymiany bokserskie. Zresztą tak samo sprawa ma się z uderzaczami, oni na początku też pływają w MMA jeśli jest za dużo klinczu itd.

  Po trzecie – co już ktoś zauważył – zarządzanie energią. Damian dalej jest początkujący, do tej pory nie miał się gdzie nauczyć odpowiedniego podejścia w tym zakresie, skoro dwa razy wygrywał w 1 rundzie i tylko raz wyszedł do drugiej.

  Czasem miałem wręcz wrażenie, że mistrz Materla dostaje odpady po Mamedzie.

  Bo przecież tak było, to nie jest tylko wrażenie.

  I ja również uważam, że zestawienie kolesia który ma 3 walki (mimo iż to medalista IO) z Materlą, który jest w czołówce krajowej i ma na koncie 10x więcej walk, to jest lekki missmatch. KSW pompowało i przepompowało

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.