Informacja prasowa:

Kolejny polski zawodnik spróbuje odebrać tytuł angielskiemu mistrzowi królewskiej kategorii wagowej. 14 września na KSW 50 w Londynie Phil de Fries (17-6, 2 KO, 12 Sub) zmierzy się z Damianem Grabowskim (22-5, 8 KO, 11 Sub) w walce wieczoru w hali The SSE Arena, Wembley.
Znakomita passa Phila de Friesa trwa nieprzerwanie od października 2017 roku. W ostatnim pojedynku mistrz wagi ciężkiej stanął naprzeciw panującego w kategorii półciężkiej Tomasza Narkuna. Po pięciu rundach bardzo wymagającego boju w górę powędrowała ręka Brytyjczyka. Była to już 5 wygrana z rzędu De Friesa. Mieszkaniec Sunderlandu w KSW odprawił wcześniej Karola Bedorfa podczas gali KSW 45: The Return to Wembley oraz Michała Andryszaka na KSW 43 we Wrocławiu.
Damian Grabowski zadebiutował w KSW podczas ostatniej gali KSW 49 w ERGO ARENIE. Opolanin w pierwszym starciu dla największej organizacji MMA w Europie nie tylko znokautował byłego mistrza kategorii ciężkiej, Karola Bedorfa, ale również zapewnił widzom świetne widowisko przez cały czas trwania walki.
Wieloletni lider rankingów swojej dywizji przed tym pojedynkiem walczył dla największych organizacji na świecie, w tym UFC, Bellator oraz był mistrzem rosyjskiej M-1 Challenge.
Tak na ten moment wygląda rozpiska KSW 50:
Walka o pas wagi ciężkiej | Heavyweight championship bout 
120,2 kg/265 lb: (c) Phil de Fries (17-6, 2 KO, 13 Sub) vs. Damian Grabowski (22-5, 8 KO, 11 Sub)Walka o pas wagi półciężkiej | Light heavyweight championship bout 
93 kg/205 lb: (c) Tomasz Narkun (16-3, 3 KO, 12 Sub) vs. TBA

Walka o tymczasowy pas wagi lekkiej | Interim lightweight championship bout 
70,3 kg/155 lb: Norman Parke (27-6-1, 4 KO, 12 Sub) vs. Marian Ziółkowski (21-7-1, 5 KO, 12 Sub)

Karta główna | Main card: 
83,9 kg/185 lb: Damian Janikowski (3-2, 3 KO) vs. TBA
83,9 kg/185 lb: Antoni Chmielewski (32-17, 5 KO, 18 Sub) vs. TBA

6 KOMENTARZE

  1. Ale jak to..? Przecież odrzuty z UFC to nie są łakome kąski.Ah, wait. To retoryka tylko dla tych-dwóch-lasek (i każdego innego zawodnika który akurat będzie potrzebny).

  2. Źle mu tutaj? Druga walka i  już o pas. Raj na ziemi te KSW i pewnie specjalnie się podkładał w UFC hahahahaha

  3. Bardzo dobre zestawienie. Skoro KSW ściągało wielokrotnie "noname'ów" zza granicy (którym swego czasu trochę jednak był De Fries) do walk o pas to zestawienie obecnego mistrza z Grabowskim po jego zwycięstwie nad byłym mistrzem nie jest niczym złym na pewno. Według mnie fajne zestawienie. Liczę na jakąś konkretną kulankę 😉

  4. Ja się zastanawiam tylko dlaczego lekka jest interim ??? Przecież pas zwakowany, to o co kaman???

  5. Czy ktoś wie dlaczego nie ma już klubu Grabowskiego Lutadores Opole? Słyszałem jakieś brzydkie rzeczy,  ale wolę zapytać. może ktoś coś wie. Damian podobno teraz we Wrocławiu mieszka, ale nie trenuje w największych klubach tam……… dziwne- jak na czołowego zawodnika

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.