bote2

Pięć lata temu (12 czerwca 2010 r.) podczas gali Beast of The East 2 w Gdyni, stanęli naprzeciwko siebie: Michał Kita i Damian Grabowski. Ówcześnie dwaj najlepsi zawodnicy wagi ciężkiej w Polsce (Kita był numerem jeden w rankingu, Grabowski numerem dwa), zawalczyli o prymaty w królewskiej kategorii wagowej.

Przystępując do tej walki obaj zawodnicy mieli fantastyczny bilans zwycięstw. Michał Kita w 2009 roku odniósł ich sześć, z tego trzy (jednej nocy) podczas turnieju Mayor’s Cup 2009. Żaden przeciwnik Polaka nie dotrwał do drugiej rundy.

Damian Grabowski w 2009 roku również wygrywał aż sześć razy i również wszystkie walki zakończył przed czasem. Tylko jedna z nich dotrwała do rundy drugiej. Mógł się pochwalić, podobnie jak Kita, zwycięstwem w turnieju (UCFC – 20,000 Dollar), podczas którego jednej noc pokonał o jednego przeciwnika więcej niż Kita. Dodatkowo przed walką w Gdyni, już w 2010 roku, Grabowski wystąpił podczas pierwszej gali BOTE w Holandii, gdzie odniósł kolejne zwycięstwo.

Branżowe przewidywania przed walką nie wskazywały jednoznacznie zwycięzcy. Natomiast sama walka nie trwała długo (trzy minuty, dwadzieścia pięć sekund) i choć oczekiwania co do pojedynku były ogromne, nie spełnił on pokładanych w nim nadziei. Kita od początku starcia posiadał widoczną przewagę nad Grabowskim, jednak po jednej z akcji parterowych, Grabowski będąc na ziemi trafił stojącego przeciwnika kopnięciem z pleców powodując rozcięcie. Dodatkowo „Masakra” poślizgnął się i wypadł z ringu. Po tych wydarzeniach lekarz przerwał walkę z powodu rozcięcia i niemożności kontynuowania starcia.

Zapytany dziś o to jak wspomina tę walkę, Michał Kita napisał:

Szkoda, że na polskiej scenie MMA tak późno pojawili się profesjonalni catmani. Nie było by żadnych niedomówień i niesmaków, a wygrałby lepszy sportowo!

Niestety nie udało się zdobyć aktualnego komentarza Damiana Grabowskiego do tamtych wydarzeń.

Do rewanżu pomiędzy zawodnikami nigdy nie doszło.

Podczas gali BOTE w Gdyni odbyły również inne ciekawe pojedynki. Ich wyniki możecie zobaczyć tu: wyniki BOTE 2.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.