Foto Sherdog.com

Karuzela ogłaszania pojedynków na jesienne gale trwa w najlepsze. Dzisiaj UFC ujawniło dwa interesujące pojedynki na dwie kanadyjskie gale. Na UFC 152, 22 września w Toronto efektownie walczący Charles Oliveira (MMA 16-2, UFC 4-2) spotka się w Octagonie z nie mniej przyjemnym dla oka Cubem Swansonem (MMA 17-5, UFC/WEC 7-4, 22 w rankingu MMARocks).

Obaj zwyciężali swoje dwa ostatnie pojedynki przed czasem. Do Bronx po bolesnej porażce z Donaldem Cerrone rok temu, w styczniu najpierw miażdżeniem łydki poddał Erica Wiselya, a w czerwcu gilotyną zadusił Jonathana Brookinsa. Swanson odbił w obecnym roku po listopadowej przegranej z Ricardo Lamasem. Najpierw na UFC on FOX 2 zastopował George’a Roopa, a na UFC on FOX 4 w podobny sposób odprawił Anglika Rossa Pearsona.

Rozpiska UFC 152
.

Dwie gale później na UFC 154, 17 listopada w Montrealu były pretendent do tytułu UFC w wadze piórkowej Mark Hominick (MMA 20-11, UFC/WEC 6-5) skrzyżuje rękawice z Pablo Garzą (MMA 11-3, UFC/WEC 2-3).

Kariera Hominicka w największej organizacji na świecie załamała się po porażce z Jose Aldo na UFC 129 oraz śmierci jego wieloletniego trenera Shawna Tompkinsa. Kanadyjczyk po dobrym występie przeciwko Brazylijskiemu mistrzowi, w kolejnych pojedynkach najpierw w siedem sekund uległ Koreańczykowi Chan Sung Jungowi, a w tym roku w pełnym wymiarze czasu nie sprostał Eddie’emu Yaginowi. Garza w swoich dwóch pierwszych walkach w UFC zanotował dwa bonusy dzięki efektownemu KO na Fredsonie Paixao i latającemu trójkątowi przeciwko Yves’owi Jabouinowi. Jednak dwa następne starcia w UFC zakończyły się dla niego przegranymi z Dustinem Poirierem i Dennisem Bermudezem.

Rozpiska UFC 154.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.