UFC oficjalnie dodało kolejne walki na dwie czerwcowe gale na kanale FX. 8 czerwca dojdzie do pojedynku Leonarda Garcii (MMA 15-8-1, UFC/WEC 6-7-1) z Mattem Grice’m (MMA 14-4, UFC 1-4) a 22 czerwca Ross Pearson (MMA 13-5, UFC 5-2) zawalczy z Cubem Swansonem (MMA 16-5, WEC/UFC 6-4). Ponadto brazylijski portal sportv.com poinformował o starciu Ericka Silvy (MMA 13-2, 1 NC, UFC 1-1) z Charlie’m Brennemanem (MMA 15-3, UFC 5-2) na wcześniejszej z dwóch gal.

Person będzie usiłował wygrać drugą walkę w wadze piórkowej po udanym debiucie w kategorii -66 kg 30 grudnia kiedy pokonał Juniora Assuncao. Zwycięzca dziewiątego TUFa walczył ostatnio ze zmiennym szczęściem przeplatając zwycięstwa z porażkami. Podobnie w kratkę walczy często nękany kontuzjami Swanson. 28-letni Kalifornijczyk w ostatnim występie znokautował George’a Roopa wybijając z buzi ochraniacz na szczękę jednakże od 2008 nie wygrał dwóch pojedynków pod rząd.

Wsławiwszy się zwycięstwami bo bardzo dyskusyjnym sędziowaniu Garcia będzie próbował utrzymać się w UFC i uniknąć trzeciej porażki z rzędu. W poprzednich walkach pokonywali go Chan Sung Jung i Nam Phan, dwójka zawodników, która wcześniej z Garcią, po bardzo kontrowersyjnych werdyktach sędziów punktowych, przegrywała. 30-letni Grice również stoi pod ścianą przegrawszy swoją walkę po powrocie do UFC z Ricardo Lamasem w czerwcu 2011.

Jeden z najbardziej utalentowanych brazylijskich fighterów Silva w ostatniej walce odniósł kontrowersyjną porażkę. Po zdemolowaniu Carlo Pratera w 29 sekund sędzia ringowy Mario Yamasaki zdyskwalifikował 27-latka za uderzenia w tył głowy. Oznaczało to, że Silva przegrał swoją pierwszą walkę od 11 pojedynków. Brenneman stał się sensacją w czerwcu ubiegłego roku kiedy niemal z marszu przerwał passę 6 zwycięstw Ricka Story’ego. Od tego czasu walczył w kratkę będąc znokautowanym przez Anthony’ego Johnsona i wygrywając z Danielem Robertsem.

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

9 KOMENTARZE

 1. Erick Silva wg mnie na stałę zagości w bardzo ścisłej czołówce tej wagi. Oprócz z St Pierrem to z każdym innym widziałbym go w roli faworyta. Serio tak myślę, a czas pokaże czy miałem racje. Brenneman zostanie zniszczony.

 2. Nie byłbym takim otymistą co kolega wyżej, jednak też mysle że zdominuje Charliego absolutnie.

 3. No jaram się walką silvy. Mam nadzieję, że nie będzie to kolejny niespełniony talent, bo chłopak naprawdę dużo potrafi i tylko takie nieszczęśliwe sploty wydarzeń jak w jego poprzedniej walce mogą mu pokrzyżować karierę.

 4. Silva to wielki prospekt. Nie zdziwię się, gdy w przyszłości zawalczy o pas.

 5. Ja tam już czekam na walce Silvy z Rorym 😀 przydupas GSP vs przydupas Spidera 😛

 6. Jak na ten moment to Rory zjadł by Silve:)

  Z resztą Rory jest w stanie pokonać wszystkich w 77kg może oprócz GSP i Hendricksa.

  Nie wiem czemu ale cły czas myślałem że Silva jest lekkim? A z Brennemanem nie będzie miał łatwej przeprawy myśle że jeżeli go jakś nie podda to przegra decyzją(ale zgdzm się że jest wielkim prospektem).

  A tak po za tym to po ostatnim KO na Roopie to jestm wielkim fanem Swansona.

 7. Dziwie się waszej opinii odnośnie walki Brenneman vs. Silva. Owszem, uważam tego pierwszego za nieco przereklamowanego zawodnika (może nie tyle jego, co jego miejsce w TOP 10 wagi WW po wygranej ze Storym…), lecz zgadzam się z Kukul24 i wcale nie spodziewam się łatwej przeprawy dla Silvy. Silva nie zdążył jeszcze za wiele pokazać w dotychczasowych pojedynkach i jestem przekonany, że jego walka wyjdzie poza pierwszą minutę…

 8. Silva dla mnie mocnym faworytem. Ale pożyjemy zobaczymy jak się będzie dalej rozwijał. Oprócz tego stawiam na Leonarda i Pearsona.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.