Kiedy kurz po gali UFC Fight Night 128 opadł, czołowi zawodnicy z tej karty walk zaczęli interesować się już kolejnymi zestawieniami. Wygrany Frankie Edgar wyraził chęć walki o mistrzowskie trofeum, natomiast pokonany Cub Swanson (25-9) wyraził zainteresowanie pojedynkiem z rzucającym mu wyzwanie Brazylijczykiem Renato Carneiro (12-1).

Zajmujący dziewiątą pozycję w rankingu UFC Carneiro na łamach portalu MMAFighting.com jako pierwszy wyraził zainteresowanie starciem z wciąż okupującym szczyt wagi piórkowej Swansonowi:

Uważamy, że Cub Swanson byłby dobrym testem i dobrym pojedynkiem dla nas obu. Jest wysoko w UFC. Był na fali w UFC przed ostatnimi porażkami, nadal jest kimś kogo trzeba pokonać zanim zawalczysz o pas.

Gotowy na pójście w ringowe tańce jest Amerykanin. Swanson wstępnie zgodził się na walkę za pomocą konta na Twitterze.

Brazylijczyk toczy boje pod banderą UFC od 2014 roku. Na przestrzeni czterech lat stoczył w organizacji pięć pojedynków, z czego tylko raz wyszedł z klatki na tarczy. Był to też pierwszy raz w całej karierze, a porażki doznał z rąk Briana Ortegi (14-0). Carneiro odkuł się na kwietniowej gali UFC 223, gdzie pokonał na pełnym dystansie Calvina Kattara (18-3). 

Swanson pomimo dwóch porażek plasowany jest na piątej pozycji rankingu UFC. Amerykanin w dwóch ostatnich pojedynkach musiał uznać wyższość właśnie Briana Ortegi (14-0) i ostatnio wcześniej wspomnianego Frankiego Edgara (23-6). Uprzednio posiadał passę czterech zwycięstw z rzędu, pokonując między innymi Doo Ho Choia (14-3) czy Artema Lobova (13-14).

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.