cub_swanson
(fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

UFC Fight Night w Austin w końcu doczekało się walki wieczoru, a będzie nią starcie Cuba Swansona (MMA 21-5) z Frankiem Edgarem (MMA 17-4-1).

Swanson ma świetną passę w UFC. W organizacji Dany White’a jest niepokonany od sześciu walk. Od 2012 roku nikt nie zdołał go zwyciężyć, za to on sam pokonał ostatnio Jeremy’ego Stephensa (MMA 23-10) oraz Dennisa Sivera (MMA 21-9, 1NC) – za oba te starcia zdobył bonusy „Walki Wieczoru”. Wcześniej pokonał walczącego za kilka dni z Conorem McGregorem Dustina Poiriera (MMA 16-3), Charlesa Oliveirę (MMA 18-4, 1NC) oraz Rossa Pearsona (MMA 16-7, 1NC). Teraz jednak przyjdzie mu zmierzyć się z byłym mistrzem dywizji lekkiej Frankiem Edgarem.

„The Answer” najbardziej znany jest z dwumeczy, które w latach 2010-2012 stoczył kolejno z Pennem, Maynardem oraz Bensonem Hendersonem (MMA 21-4), który odebrał mu pas. Po porażkach z Bensonem, Edgar zszedł kategorię niżej i w swej pierwszej walce w nowej dywizji zmierzył się z Jose Aldo (MMA 24-1) w walce o koronę piórkowej. Również i tutaj nie dopisało mu szczęście. W kolejnych starciach jednak poradził sobie bez zarzutu: odprawił Oliveirę oraz ponownie Penna. W rankingu UFC Cub zajmuje pozycję 2., a Frankie 3. Nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone, lecz zwycięzca tej walki zmierzy się z zapewne w walce o pas z Chadem Mendesem (MMA 16-1) lub Jose Aldo, w zależności od tego, który z nich wygra grudniowe starcie o pas.

Drugą walką wieczoru gali UFC Fight Night w Teksasie, będzie konfrontacja Edsona Barbozy (MMA 14-2) z Bobbym Greenem (MMA 23-5). Edson od czasu pechowej porażki z Jamiem Varnerem (MMA 21–10–1, 2NC) w 2012, uległ jedynie twardo idącemu po pas Donaldowi Cerrone (MMA 24-6, 1NC). Bobby – jeśli liczyć wchłoniętą organizację Strikeforce – jest niepokonany od ośmiu walk. W ostatnim boju Green wygrał przez niejednogłośną decyzję sędziowską nad Joshem Thomsonem (MMA 20-7, 1NC).

Fight Night: Edgar vs. Swanson odbędzie się 22 listopada, w teksańskim mieście Austin.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.