afwawfaf

Menadżer Holly Holm zdradził niedawno, że jego podopiecznej zaoferowano Cristiane Justino na UFC 198, jednak była mistrzyni odrzuciła ofertę cały czas mając nadzieję na rewanż z Mieshą Tate.

15 listopada ubiegłego roku Holly sprawiła największą niespodziankę w historii UFC – pokonała Rondę Rousey przez nokaut w drugiej rundzie. Gdy już wszyscy myśleli, że teraz nastąpi jej panowanie, już w pierwszej obronie przegrała z Mieshą Tate. Wydarzenie to bardzo osłabiło wagę kogucią kobiet, gdyż powstał swoisty paradoks w stylu papier-kamień-nożyce. Mistrzynią jest dziś zawodniczka, której wróży się porażkę w trzecim starciu z Rondą (zważywszy na wyniki dwóch poprzednich walk), samej Rondzie mało kto wróży zwycięstwo z Holm.

Akcje Holm po tej porażce znacząco spadły zarówno wśród kibiców jak i u samej organizacji UFC. Prezydent UFC, Dana White od początku był przeciwnikiem aby Holly Holm ponownie walczyła zanim dojdzie do rewanżu z Rondą Rousey. White na kilka dni przed galą, ponownie przypomniał wszystkim, że z biznesowego punktu widzenia „nienawidzi tego pomysłu”. Ostatecznie Holly Holm postawiła na swoim i pewna swoich umiejętności, doprowadziła do walki z Mieshą Tatę na UFC 196, którą przegrała.

Teraz z kolei Holly odmówiła starcia z „Cyborg”, co również nie wpłynie najlepiej na jej relację z szefostwem UFC. Jak wspomniał  Lenny Fresquez w wywiadzie dla Albuquerque Journal:

Na chwilę obecną nie jesteśmy zainteresowani tą walką. Holm chce rewanżu z Mieshą.

Lenny dodaje jednak później:

Jesteśmy zainteresowani dwiema walkami: z Mieshą lub Rondą.

Holly popiera swojego menadżera i twierdzi, że nie chce wybrzydzać w ofertach (pomimo tego, że właśnie to zrobiła odrzucając Cristiane Justino):

Naprawdę chciałbym ten rewanż, ale to nie ja mam pas. To nie ja mam tytuł. Więc muszę być cierpliwa i poczekać na okazję. Teraz w moim sercu jest rewanż, ale też nie chcę jakoś szczególnie wybrzydzać, w końcu to ja przychodzę po porażce. Nie mogę oczekiwać, że wszystko zostanie mi podane na tacy, więc zobaczymy jak się to potoczy.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

20 KOMENTARZE

 1. moim zdaniem to nie jest wybrzydzanie, walka nie bylaby w jej wadze i tyle, dostalaby srogi wpierdol i droga do pasa bylaby duzo trudniejsza

 2. Ma rację, niektórzy dostają rewanż bomają obsesje na tym punkcie. Chuj z tym ze blokują całą dywizje i moim zdaniem Holm pokazała się dużo lepiej niż opisywany wyżej człek i należy jej się ten rewanż.

 3. Gaara

  moim zdaniem to nie jest wybrzydzanie, walka nie bylaby w jej wadze i tyle, dostalaby srogi wpierdol i droga do pasa bylaby duzo trudniejsza

  Tym samym Ronda dluzej byłaby bezpieczna. Sama Justino nie jest zagrozeniem, bo do 135 nie zrzuci, a Pyza inaczej nie da jej walki.

 4. Akcje Holly spadły i co gdyby Cyborg na dodatek z nią wygrała?  Oczywiście w rewanżów to powinna dostać walke o pas.

 5. Holly będą teraz przedstawiać jako tą złą, co nie chciała walki.
  Gówno prawda! Holly to właśnie to dobre dziewczę, które broniło pasa jak należy, zamiast czekać pół roku albo i więcej na pyzo-beksę. Mistrzyni nie czeka na walki wygodniejsze lub bardziej kasowe, broni pasa z najlepszą pretendentką – to zrobiła i za to jej się należy szacunek, bo podjęła działania uzdrawiające patologię stworzoną przez UFC.
  Walka Holly z Rondą ma teraz jak najbardziej sens, 2 mistrzynie po porażkach, wielki rewanż, zwyciężczyni o pas!
  Cyborgowa w tych rozgrywkach się na razie nie liczy, przecież nawet nie wiadomo, czy zrobi wagę, więc po co dać jej potencjalnie namieszać? Niech się przetrze w UFC i pokaże możliwość wypełnienia limitu najpierw.

  Pietagoras

  Tym samym Ronda dluzej byłaby bezpieczna. Sama Justino nie jest zagrozeniem, bo do 135 nie zrzuci, a Pyza inaczej nie da jej walki.

  Weź pod uwagę, że po półrocznej kanapie i wpierdalaniu lodów (bo jabłek nie mogła) Ronda też może nie zrobić już 135 🙂 wówczas by było akurat, gruba walka 😉

 6. Holly nie chciała walczyć wyżej,  liczy pewnie na rewanż z Misha

 7. Po co brać walke w wyższej wadze i to z Cyborgiem dostała by spory wpierdol.Jeśli Cyborgowa chce walczyć z dziewczynami to niech schodzi do ich wagi wtedy jestem pewien żadna nie odmówi

 8. A moim zdanie nie chce walczyć z Cyborgowa bo wie ze może w stójce wtopić, a z Ronda czy Meisha w stójce nic jej nie zrobią.

 9. Grubas

  Ktoś tu się przed kimś zesrał:arch: Cyborg sieje postrach w sumie nie dziwię się:bomb:

  W takim układzie Conor zesrał się przed Aldo, Edgarem i RDA, bo wymusił na UFC danie mu rewanżu z Diazem.

 10. Shajs

  W takim układzie Conor zesrał się przed Aldo, Edgarem i RDA, bo wymusił na UFC danie mu rewanżu z Diazem.

  Tak jest, potwierdzone info

 11. Ja tam jej się nie dziwie. Dziewczyna by przegrała z Cyborgiem na bank, więc by mocno spadła w rankingu Danki.

 12. Ja tam jej się nie dziwie. Dziewczyna by przegrała z Cyborgiem na bank, więc by mocno spadła w rankingu Danki.

 13. Po Lewej na fotce to Ronda ??  Pierwszy raz widzę ją na takiej masie.  Chyba dietka na Bic Macach 😀

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.