Zaledwie miesiąc zajęło Cris Cyborg (MMA 21-2) znalezienie nowego pracodawcy. Brazylijka po ostatniej walce rozstała się z UFC – wszystkiemu nie były winne wyniki sportowe zawodniczki, a nieporozumienia pomiędzy nią a organizacją. Teraz Cyborg występować będzie pod szyldem organizacji Bellator.

Wiadomość o podpisaniu Cyborg przekazał Scott Coker, prezydent Bellator MMA.

„Mam przyjemność ogłosić, że Bellator MMA podpisało z Cris Cyborg największy kontrakt w historii kobiecego MMA.”

O umowie wypowiedziała się również sama zawodniczka.

„Hej, fani Cyborg. Jestem bardzo podekscytowana, że mogę ogłosić podpisanie umowy ze Scottem Cokerem i firmą Viacom, dzięki czemu będę walczyła dla organizacji Bellator. Sami wiecie, że jest wiele kobiet, które będą chciały walczyć w kategorii do 145 funtów, a to oznacza, że będę walczyć wiele razy w roku. Jestem bardzo szczęśliwa. Moim celem jest zostanie jedyną zawodniczką, która będzie w swojej karierze zdobędzie cztery, duże tytuły mistrzowskie w jednej dywizji i wiem, że z wami będę to w stanie zrobić.”

34-letnia zawodniczka dołączyła do organizacji UFC w 2016 roku. W debiucie na UFC 198 w niecałe półtorej minuty odprawiła Leslie Smith. W kolejnych starciach Cyborg pokonywała Linę Lansberg, Tonyę Evinger, Holly Holm i Yanę Kunitskayę.

Na gali UFC 232 Cris Cyborg poniosła drugą przegraną w karierze. W zaledwie 51 sekund pokonała ją Amanda Nunes, zdobywając pas w kategorii piórkowej.

Brazylijka wróciła do klatki UFC po siedmiomiesięcznej przerwie. Na gali UFC 240 jednogłośną decyzją sędziów pokonała Felicię Spencer.

2 KOMENTARZE

  1. Panie kochany, co mnie Panie kontrakt obchodzi. Chwal sie Pan przed zarzadem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.