cris cyborg ufc 240

Cristiane „Cyborg” Justino pokonała Felicię Spencer na gali UFC 240 w Kanadzie. Była mistrzyni zdominowała swoją rywalkę w stójce na przestrzeni trzech rund i zwyciężyła przez jednogłośną decyzję.

Zawodniczki od samego początku ruszyły na otwartą wymianę. Inicjatywę w stójce oczywiście przejęła Cris Cyborg. Kanadyjka próbowała obalić byłą mistrzynię, jednak nieskutecznie. Cyborg zadała jeszcze kilka celnych uderzeń i Spencer przeszła do klinczu. Nie udało jej się przenieść walki do parteru, jednak rozcięła Brazylijkę na czole. Na rozerwanie uchwytu Cyborg trafiła mocną kombinacją. Cris trafiała mocnymi uderzeniami, jednak Felicia nadal twardo stała na nogach. Spencer ponownie chwyciła klincz i ostatnią minutę pierwszej rundy zawodniczki spędziły w uchwycie pod siatką.

Cyborg zaatakowała kopnięciem na korpus, jednak Spencer przechwyciła nogę i ponownie przeniosła walkę do klinczu. Kanadyjka kontrolowała swoją rywalkę pod siatką, jednak po ponad minucie to Cyborg wylądowała w górnej pozycji w parterze. Brazylijka od razu wyprowadziła serię uderzeń w stronę Spencer. Na dwie miuty przed końcem rundy zawodniczki wróciły do stójki. Tam Cris Cyborg było nieco mniej agresywna niż we wcześniej fazie tego pojedynku. Cris i Felicia wymienały ze sobą pojedyncze uderzenia aż do końca drugiej odsłony.

Cris Cyborg posiadała dużą przewagę w stójce, trafiała wieloma mocnymi uderzeniami, jednak Felicia Spencer prezentowała naprawdę wysoką odporność na ciosy. Kanadyjka próbowała przejść do klinczu, jednak tym razem była mistrzyni nie dała się zamknąć pod siatką. Spencer dopięła swego dopiero po dwóch minutach walki w ostatniej rundzie. Cyborg szybko się jednak wyswobodziła i zaatakowała kolejną serią potężnych ciosów. Felicia przyjęła wszystko na głowę i kontynuowała pojedynek. Statysyka zadanych ciosów była zdecydowanie po stronie Cyborg, która już do samego końca bezlitośnie obijała swoją przeciwniczkę. Sędziowie jednogłośnie orzekli zwycięstwo Cris Cyborg w każdej z rund.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.