Cory Sandhagen po wygranej z Marlonem „Chito” Verą na gali UFC w San Antonio w ten weekend wyzwał na pojedynek innego czołowego zawodnika kategorii koguciej, Meraba Dvalishviliego. Ten odpowiedział na słowa „Sandmana” na swoim profilu na Twitterze.

Sandhagen wchodził do starcia z Verą jako numer 5. rankingu kategorii koguciej UFC. Zawodnik nie ukrywał, że mimo nieudanych w przeszłości prób zdobycia pasa mistrzowskiego największej organizacji MMA na świecie, nie rezygnuje z marzeń i chce dotrzeć na sam szczyt dywizji do 61 kilogramów UFC. Obecnym mistrzem tej kategorii wagowej jest Aljamain Sterling, ale w następnej walce ten zmierzy się z Henrym Cejudo. Sandhagen wygrał podczas gali UFC San Antonio z numerem 3. rankingu, Marlonem Verą, ale nie zamierza czekać na swoją mistrzowską szansę. W rozmowie z dziennikarzami po walce dał jasno znać, że chce bić się z Merabem Dvalishvilim.

Myślę, że obecnie Merab jest najlepszym zawodnikiem w tej dywizji, poza tymi, którzy walczą o tytuł mistrzowski. Ja nie boję się wyzwań. Nie chcę być takim gościem. Chcę inspirować innych, nie zamierzam wybierać pojedynków w drodze na szczyt. Chcę bić się z najlepszymi, bo jak już zdobędę ten tytuł to będę miał doświadczenie w walkach z czołówką. Myślę, że Merab jest idealnym wyzwaniem dla mojego stylu walki. Sprawi, że będę ciężko trenował, bo wiem, jaki jest dobry.

Dvalishvili krótko odpowiedział na wyzwanie Sandhagena na swoim profilu na Twitterze.

Jedziemy z tym, kiedykolwiek, gdziekolwiek.

Dvalishvili w ostatnim pojedynku na dystansie mistrzowskim pokonał przez decyzję sędziowską Petra Yana, byłego mistrza UFC. Zawodnik nie będzie jednak następnym pretendentem w kategorii koguciej, bo jego przyjaciel, Sterling, zmierzy się w następnym starciu z Henrym Cejudo, a poza tym obaj panowie zarzekają się, że nie będą bić się w klatce UFC. Jeśli Sterling obroni pas mistrzowski kategorii koguciej to chce przejść do kategorii piórkowej i umożliwić Dvalishviliemu zdobycie tytułu. Sandhagen wygraną z Verą udowodnił, że nadal liczy się w wyścigu o pas mistrzowski UFC i być może organizacja zdecyduje się właśnie na jego zestawienie z „The Machine”. Do starcia Sterlinga z Cejudo dojdzie na majowej gali UFC 288.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of baju
baju

NoLife FC

31,298 komentarzy 54,090 polubień

Super podejście. Let's go SANDMAN.

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Bolesław
Bolesław

M-1 Global
Heavyweight

3,878 komentarzy 7,555 polubień

Niech robią tą walkę. Sandhagen wygra

Odpowiedz polub

Avatar of The KIng
The KIng

Shark Fights
Welterweight

1,235 komentarzy 2,198 polubień
F
Faryzejusz

ONE FC
Heavyweight

2,582 komentarzy 5,770 polubień

Pytanie jak Cory zatrzyma zapasy Meraba. Jeśli to zrobi to powinien ogarnąć w stójce. Chyba, że Gruzin stał się aż takim kotem nagle.

Odpowiedz polub