Khabib vs Conor!

khabib vs conor

Jak informują oficjalne źródła (konferencja prasowa z okazji 25-lecia UFC), w końcu udało się zestawić Conora McGregora z Khabibem Nurmagomedovem! Obaj zawodnicy zmierzą się 6 października na UFC 229 w Las Vegas.

Dla McGregora byłaby to pierwsza walka w MMA od listopada 2016 roku. Były posiadacz dwóch tytułów mistrzowskich UFC, rok temu stoczył bój w boksie z legendą tego sportu Floydem Mayweatherem. Jego nieobecność w mieszanych sportach walki, przyczyniła się do odebrania mu pasów przez organizację. Tron wagi piórkowej stracił 26 listopada 2016, a wagi lekkiej w kwietniu 2018. Jak wspominał prezydent UFC w jednym z wywiadów, Conor chciał walczyć z Khabibem w Rosji i to jego upatrywał jako swego największego rywala. Nic więc dziwnego, że bój ten, jako jeden z niewielu sprawił, że McGregor potencjalnie wraca do aktywnych startów.

Khabib Nurmagomedov w ostatniej walce z Alem Iaquintą zdobył pas wagi lekkiej, zostając nowym mistrzem tej dywizji. Początkowo miał się o niego bić z Tonym Fergusonem, a później Maxem Hollowayem, ale Tony uszkodził sobie piszczel kopiąc w metalową rurę, a Max nie został dopuszczony do pojedynku przez sztab medyczny.

To walka, którą chcą zobaczyć wszyscy kibice MMA i będzie o pas wagi lekkiej!

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

7 KOMENTARZE

  1. Jak perfidnie wykorzystali to, za co krul został oskarżony, a za co reszta zawodników ju-ef-si, jeśli tylko by to zrobiła, wyleciała by na zbity pysk. Łysy to k…wa, która dla "franklinów" wyrzekłby się własnej matki…nie, nie jestem naiwny

  2. Każdy fan mma powinien kibicować Khabibowi, bo jeśli rudy wygra to znowu będzie patologia w lekkiej brak mistrza i hypowanie walk do których nie dojdzie i potem odbiora mu pas tradycyjne już… #TeamTiramisu

  3. Kurwa. Czy tylko ja się nie zdziwię jak Conor upierdoli Khabiba i nie jest powiedziane , że Rusek go będzie jebał 5 rund na glebie ?  Dla mnie to typowe 50/50. W dalszym ciągu nie wiadomo jaką szczękę na Nurma , nie wiadomo w jakiej dyspozycji będzie Konur. No to jest typowe 50/50 tutaj absolutnie żaden ale to żaden wynik mnie nie zdziwi. No jedyne co to nie sądzę żeby Conor poddał Kebab. Albo Rusek przez gwałt na glebie albo Krul przez KO.

  4. Khabib zgwałci Conora. Obali go i tam będzie go rozbijał okrutnie. Conor będzie miał dosyć i będzie prosił o uduszenie go. Khabib przejedzie się po nim jak po małej dziwce. Jeden z większych miss-matchów w historii UFC. #MARK MY WORDS

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.