Conor McGregor został jedynym zawodnikiem MMA, który znalazł się w corocznym zestawieniu ESPN World Fame 2018, czyli liście najpopularniejszych sportowców na świecie. Ranking jest ustalany na podstawie specjalnej formuły opracowanej przez dyrektora ESPN ds. analizy sportu Bena Alamara.

Były mistrz UFC w wadze piórkowej i lekkiej uplasował się na 18 pozycji. W porównaniu do zestawienia z zeszłego roku, Conor McGregor przesunął się o 7 miejsc w górę. Ostatni przeciwnik McGregora, bokser Floyd Mayweather, wyprzedził Irlandczyka o 4 oczka. Boks reprezentują również Anthony Joshua (46), Canelo Alvarez (58), Gennady Golovkin (61), Manny Pacquaio (63) oraz Władimir Kliczko (74).

Z zestawienia wypadli natomiast Ronda Rousey i Anderson Silva. Rousey w 2017 roku została umieszczona na 17 miejscu, a Silva na 39. McGregor, Rousey i Silva to jedyni zawodnicy MMA, którzy znaleźli się na liście ESPN od momentu jej powstania w 2016 roku.

Czołowe pozycje zostały zdominowane przez przedstawicieli sportów drużynowych. Pierwsze pięć miejsc zajęli kolejno: Cristiano Ronaldo (piłka nożna), LeBron James (koszykówka), Lionel Messi (piłka nożna), Neymar (piłka nożna) oraz Roger Federer (tenis ziemny). Cały ranking ESPN World Fame 2018 można odnaleźć TUTAJ.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.