Nie od dziś wiadomo, że Conor McGregor i Jerry Jones (właściciel i manager drużyny futbolu amerykańskiego Dallas Cowboys) pałają do siebie dużą sympatią. Irlandczyk był obecny podczas ostatniego ligowego starcia Dallasów w NFL. Kamery wychwyciły rozmowę obu dżentelmenów, gdzie głównym tematem miało być możliwe zorganizowanie UFC na wielkiej arenie Cowboys. Conor powiedział wtedy do Jonesa:

To spektakl! Oktagon któregoś dnia musi znaleźć się w centrum tego wielkiego stadionu. Zrobię wszystko, by tak się stało. Zwłaszcza teraz, gdy widzę mecze rangi NFL. Pamiętam plotki, które mówiły, że gala zostanie tutaj zorganizowana. Nigdy do tego nie doszło, teraz jest najwyższy czas!

Obiekt potocznie zwany „Jerry’s World” to ogromny stadion, który nominalnie może pomieścić około 80 tysięcy widzów. W 2009 roku spotkanie pomiędzy Kowbojami a New York Giants oglądało ponad 105 tysięcy kibiców.

Przypomnijmy, że rekord frekwencji w UFC wynosi 56,214 oglądających. Wynik padł podczas gali UFC 193: Rousey vs. Holm na Etihad Stadium w Melbourne, Australii. Rekord wszechczasów w MMA należy jednak do nieistniejącej już organizacji Pride. W 2002 roku na stadionie w Tokio galę, według niektórych szacunków, oglądało 71 000 osób.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.