Przed nami największa i najbardziej wyczekiwana walka tego roku. Na UFC 229 w oktagonie największej organizacji MMA na świecie spotkają się Khabib Nurmagomedov oraz Conor McGregor. Stawką pojedynku będzie mistrzowski pas wagi lekkiej. Dyskusje dotyczące tego, kto wyjdzie z tego starcia z tarczą, trwają od dawna, jeszcze na długo przed oficjalnym zestawieniem tych zawodników.

Wracamy więc, bardzo szybko, z kolejnym typowaniem branży, w którym nasi goście wzięli pod lupę właśnie walkę wieczoru weekendowej gali w Las Vega. Jeśli jesteście ciekawi, czy eksperci typują #27-0 czy #22-3 to zostańcie z nami i przeczytajcie artykuł do końca.

Kamil Oniszczuk
(zawodnik Babilon MMA) 

Wytypować zwycięzcę w tej walce to piekielne trudne zadanie, bo po jednej stronie mamy niepokonanego mistrza z rekordem 26-0, który nie przegrał nawet rundy, a po drugiej irlandzkiego gwiazdora, byłego mistrza dwóch kategorii wagowych, z nokautującym ciosem. Wiele razy zakładałem porażkę Conora, a on mnie zaskakiwał. Myślę, że Conor wybroni wszystkie zapędy zapaśnicze Khabiba i znokautuje go w drugiej rundzie. Moim zdaniem Conor McGregor przez KO/TKO w 2 rundzie.

TYP: Conor McGregor. 

Paweł Kowalik
(MMA Cartel) 

Khabib wygra walkę opanowaniem i konsekwencją. W pierwszej rundzie zamęczy McGregora klinczem na siatce, a w kolejnych rundach jego przewaga będzie coraz większa. Stawiam na Dagestańczyka przez poddanie w trzeciej rundzie.

TYP: Khabib Nurmagomedov. 

Kamil Gniadek
(zawodnik FEN MMA) 

Moim zdaniem wygra Conor McGregor. Dlaczego? Bo nie raz swoim silnym uderzeniem potwierdzał, że jest w stanie wygrać prawie każdą walkę przed czasem. Mówił „wyjdę i znokautuję” i faktycznie tak robił. Myślę, że tak samo będzie teraz w walce z Khabibem. Nie będzie tu żadnej przepychanki parterowej czy zapaśniczej, a jedynie celownik i trafienia. Podobnie jak z Alvarezem.

TYP: Conor McGregor. 

Bruno Massami
(gazetaesportiva.net) 

To walka, na którą czeka po prostu każdy. Odłóżmy jednak na moment biznesy i sympatię, bo to tak naprawdę ogromny sprawdzian dla jednego i drugiego.

Conor to bardzo niebezpieczny striker, ale w tej walce spotka się z najbardziej dominującym i niebezpiecznym grapplerem, którym niewątpliwie jest Khabib. Obaj są wyjątkowi, ale moim zdaniem bardziej kompletny jest jednak Nurmagomedov.

Conor jest bardzo niebezpiecznym rywalem w pierwszych dwóch czy trzech rundach, ale dwuletnia przerwa od MMA może być ogromnym problemem dla Irlandczyka pod względem kondycyjnym.

Khabib z odpowiednią strategią może zdominować Conora i potwierdzić moją prognozę z 2016 roku, że jest jedynym zawodnikiem, który będzie w stanie zakończyć hype na McGregora (i doprowadzić do rewanżu na kolejnej gali w Rosji). Mój typ? Khabib przez decyzję lub poddanie.

TYP: Khabib Nurmagomedov. 

Kamil Szymuszowski
(zawodnik KSW) 

Moim zdaniem Khabib zamęczy Conora swoim grapplingiem i w 3-4 rundzie będzie TKO. Ale mimo wszystko #teamConor.

TYP: Khabib Nurmagomedov. 

Wojtek Frącala
(MMA Flashback) 

Przy okazji tego starcia warto spojrzeć, jak jego bohaterowie radzili sobie w poprzednich pojedynkach z podobnymi przeciwnikami.

Uważam, że w płaszczyźnie stójkowej Nurmagomedov nadal jest dość surowym zawodnikiem, czego dowodziły starcia m.in. z Edsonem Barboza, Alem Iaquinta czy Michaelem Johnsonem. Szczególnie warto przypomnieć sobie sytuacje, kiedy Michael Johnson, dysponujący bardzo szybkimi rękoma, omal nie sprawił niespodzianki kilkukrotnie celnie trafiając Khabiba, który jednak za sprawą świetnych zapasów był w stanie przenieść te walkę do parteru.

Jak z kolei radzi sobie Conor McGregor z zapaśnikami mogliśmy przekonać się w starciu z Chadem Mendesem, który do czasu nokautu był w stanie obalać Irlandczyka, a także bez kompleksów wymieniać z nim ciosy w stójce. Czy Khabib Nurmagomedov będzie w stanie, podobnie jak Mendes, nawiązywać wymiany w stójce, a następnie z półdystansu przenosić walkę do parteru? Mając w pamięci jego poprzednie walki, uważam że nie będzie ryzykował wymian z Conorem McGregorem, co może poskutkować podobnym przebiegiem tego pojedynku, jak starcie Irlandczyka z Eddiem Alvarezem. Nawet w przypadku obaleń, Conor nie da się skończyć i prędzej czy później znajdzie drogę do szczęki Dagestańczyka, kończąc pojedynek przez nokaut.

TYP: Conor McGregor. 

Alan Murphy
(KSW International Communications Manager) 

Jedyną szansą Conora na wygranie tej walki będzie znokautowanie Khabiba w początkowych rundach, jednak Nurmagomedov może to wykorzystać, skutecznie broniąc się przed szarżami McGregora, przeciągnąć walkę do czwartej i piątek rundy, gdzie może go skończyć i przez poddanie i przed nokaut, albo po prostu wypunktować.

McGregor nie walczył w MMA od dwóch lat i jest to jego najdłuższa przerwa między walkami. Z jednej strony może to na niego w żaden sposób nie wpłynąć, z drugiej kto wie, co z zawodnikiem zrobi 23-miesięczna przerwa.

Powiedziałem, że Conor ma jedną możliwość na wygranie tej walki, ale to nie jest tak, że jego szanse przez to znaczącą maleją, bo szansa na nokaut na Khabibie jest bardzo prawdopodobna. Khabib często dostaje w swoich walkach, a McGregor to naprawdę solidny i dokładny uderzacz o nieziemskiej mocy ciosu. Ma naprawdę spore szanse na podarowanie Nurmagomedovi pierwszej porażki w karierze.

Typowanie wyniku w tej walce to swego rodzaju rzut monetą, ale stanę po stronie Khabiba i to jego widzę jako zwycięzcę, bo ma więcej dróg do zwycięstwa w tej walce (może ją zakończyć w każdy z możliwych sposobów) i do tego jest zdecydowanie bardziej aktywnym zawodnikiem w ostatnim czasie, niż jego irlandzki oponent. Jedno jest pewne – to najbardziej interesująca walka w MMA w ostatnim czasie.

TYP: Khabib Nurmagomedov.

PODSUMOWANIE: 

GOŚCIE TYPUJĄCY NURMAGOMEDOVA: 4

GOŚCIE TYPUJĄCY MCGREGORA: 3 

NIEZDECYDOWANI: 0 

Nasi goście przemówili i wytypowali ten pojedynek delikatnie na korzyść obecnego mistrza! Ich zdaniem Nurmagomedov ma o wiele większe możliwości na zakończenie tej walki na swoją korzyść, mogąc pokonać McGregora i na punkty i przed czasem. Czy faktycznie tak się stanie? Przekonamy się w nocy z soboty na niedzielę!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.