Menadżer Khabiba Nurmagomedova Ali Abdelaziz jest chyba najbardziej kontrowersyjną osobą w całym sporze między Khabibem a Conorem. Wplątany w tę rywalizacje rykoszetem przez Conora, Ali nagle stał się głównym czarnym charakterem przed historyczną walką o pas wagi lekkiej, która odbyła się 6 października. Wszystko przez to, że McGregor zaczął opowiadać o historii Aliego, jego ponurej i mrocznej historii oraz powiązaniach z islamskimi terrorystami – atakując w ten sposób Aliego, chciał wejść do głowy Khabiba. Po upublicznieniu kilku niewygodnych faktów z życia Abdelaziza, ten zaczął grzebać w przeszłości tak McGregora, jak i jego trenera Johna Kavanagha. Niedawno przypomniał na swoim koncie na Twitterze, że Kavanagh, już dwa lata temu atakował Khabiba i wyśmiewał jego religię:

A chodziło dokładnie o tę wymianę zdań, która miała miejsce 17 kwietnia 2016 roku:

Gdy Ali został zapytany przez portal TMZ o tym co sądzi o Kavanaghu, potwierdził to, co Khabib dwa lata temu, że z religii nie wolno żartować:

On jest nikim. Jest śmieciem. Nie obchodzi mnie. Jeśli jestem na gali pod określonymi zasadami i regulacjami, to będę je przestrzegał – ale poza halą, tam już nie ma dla mnie zasad. Tam na ulicy, mogę kogoś dorwać. Dużo rzeczy, które mi się nie podobają, zostało powiedziane na mnie, a ja jestem facetem z własnymi zasadami. W czasie walki Khabiba najważniejszy był on i Conor – to oni są zawodnikami. Jeśli jednak sądzisz, że będziesz mógł mówić szalone rzeczy i naśmiewać się z mojej religii to złapię cię na ulicy.

Dla przypomnienia: 20 lat temu Ali należał do terrorystycznej organizacji Muslims of the Americas. Po ataku 11 września na wieże World Trade Center, Ali został złapany i dwa lata przetrzymywany w areszcie. Po tym czasie został zwerbowany przez FBI jako tajny informator (Confidential Informant 184), mający przekazywać informacje o dżihadystach, których sam trenował i których nauczał jak czytać świętą księgę Koran. Był więc nie tylko szkoleniowcem bardzo złych ludzi, ale także zakorzeniał w nich radykalny Islam. Więcej o tej kwestii można przeczytać TUTAJ.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

3 KOMENTARZE

  1. Rząd USA kocha swoich kapusi i nikt mi nie po wie, że to było kiedyś a teraz jest cacy

  2. Nie lubiłem , nie lubie i nigdy nie polubie żadnego muslima . Mają maske osobowości udając cywilizowanych ludzi a pod nią życzą śmierci każdemu z nas/obcowierców. Dlategoż bardzo chciałem żeby Conor go ujebał, zastanawiałem się jak można takiego gbura lubić. Zawodnik owszem świetny ale jako człowiek kawał chuja. WIem że nie czytają tego ale też napierdalam się z ich smutnej religii . Zapytałbym się ich tylko czy warto całe życie podporządkować  jakiejś ideologii nie potwierdzonej żadnymi faktami i przekazywanym bajkom z pokolenia na pokolenie tylko dla zarobku i zmanipulowaniu umysłów zamiast poprostu normalnie żyć i cieszyć się z tego co mamy. Pojebani ludzie co nie piją alkoholu ale są naćpani religią i tego nie widzą… Za takie teksty ten gość powinien mieć zakaz organizowania jakichkolwiek walk czy nazywać sie menegerem

  3. Biedni ludzie, czcza pedofilow, szatanow i innych twarogoq, a jedyny, prawdziwy i dobry Bog jest tak blisko – na wyciagniecie reki.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.