Luke Rockhold i Costas Philippou na ważeniu przed UFC Fight Night 35/Fot. Sherdog.com
Luke Rockhold i Costas Philippou na ważeniu przed UFC Fight Night 35/Fot. Sherdog.com

Przed Wami kolejna dawka statystyk. Tym razem podsumowujemy galę UFC Fight Night 35: Rockhold vs. Philippou, która odbyła się 15 stycznia w Georgii.

Spośród 12 walk osiem dotrwało do decyzji. Sześć razy sędziowie byli jednomyślni, a dwukrotnie jeden z arbitrów wskazał inaczej niż pozostali.

Wszystkie starcia trwały łącznie 2 godziny, 24 minuty i 33 sekundy.

Pięciu zawodników odniosło swoją pierwszą wygraną w UFC, byli to: Luke Rockhold, Trevor Smith, Louis Smolka, Vinc Pichel i Beneil Dariush.

Luke Rockhold dopiero jako ósmy zawodnik w historii UFC wygrał walkę dzięki kopnięciu w korpus.

Były mistrz Strikeforce wygrał dziewięciokrotnie przez skończenia. Za każdym razem odnosił wtedy zwycięstwo w pierwszej rundzie.

Constantinos Philipou został pokonany przez TKO po raz pierwszy w karierze. Cypryjczyk stoczył do tej pory siedemnaście walk.

Brad Tavares wygrał w tę środę piąte starcie z rzędu. Jest to aktualnie trzecia najdłuższa passa zwycięstw w wadze średniej. Lepszym wynikiem mogą pochwalić się jedynie Francis Carmont (sześć) oraz aktualny mistrz – Chris Weidman (siedem). Hawajczyk zwyciężał we wszystkich tych pojedynkach przez decyzję.

Yoel Romero Palacio wszystkie wygrane walki skończył przez nokaut. Siódme zwycięstwo dopisał trzy dni temu, kiedy to w trzeciej rundzie łokciami na korpus odprawił Dereka Brunsona.

Kubańczyk jest pierwszym zawodnikiem w historii UFC, który wygrał dwie walki z rzędu przez nokaut w trzeciej rundzie.

Tylko dwukrotnie w historii UFC pojedynek zakończył się przez nokaut łokciami w korpus. Oprócz Palacia starcie w ten sposób zakończył jedynie Matt Brown, kiedy to odprawił Jordana Meina. Również Cheick Kongo był bliski wpisanie się na tę listę, ale Paul Buentello odklepał ciosy zanim sędzia zdążył przerwać.

Cole Miller po raz siódmy w karierze w UFC wygrał przez poddanie. Tym samym osiągnął pod tym względem piąty wynik ex aequo z Joem Luzonem. Wyżej są: Frank Mir, Kenny Florian i Nate Diaz (osiem) oraz lider klasyfikacji Royce Gracie (jedenaście).

Isaac Vallie-Flagg przegrał pierwszy raz od 2007 roku. Zawodnik Jackson’s MMA stoczył od tamtego czasu jedenaście wygranych walk oraz jednokrotnie zremisował.

Trevor Smith pierwszy raz w karierze zwyciężył przez decyzję. Poprzednie dziesięć zwycięstw zdobył za pomocą poddań lub nokautów. Także Louis Smolka zawsze wcześniej wygrywał przed czasem.

Alptekin Ozkilic zdobył w środowym starciu ze Smolką dziewięć obaleń. Stał się w ten sposób trzecim zawodnikiem w historii UFC, który zaliczył taką lub wyższą liczbę sprowadzeń i przegrał przez decyzję.

Walka na UFC FN 35 była dla Vinca Pichela i Garetta Whiteleya najdłuższą w karierze. Żaden z tych zawodników nie przewalczył wcześniej całego pojedynku.

Charlie Brenneman przegrał wszystkie starcia w UFC przez poddanie lub nokaut. Czterokrotnie ulegał w pierwszej rundzie.

Źródło: MMAJunkie.com i FightMetric.com

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.