Colby Covington zareagował na werdykt w jego pojedynku z Leonem Edwardsem. Pretendent nie zgadza się z decyzją sędziowską i wierzy, że wygrał na UFC 296.

Colby Covington otrzymał kolejną szansę na zdobycie pasa mistrzowskiego kategorii półśredniej UFC, kiedy to zmierzył się z Leonem Edwardsem na UFC 296 w Las Vegas w T-Mobile Arena w zeszły weekend. Chaos przegrał jednogłośnie na kartach sędziowskich – po pięciu rundach rywalizacji to Rocky został zwycięzcą ich pojedynku. Covington podczas konferencji prasowej po gali dał znać, że nie zgadza się z tym werdyktem i wierzy, że spowodowany jest on jego politycznymi sympatiami.

Myślałem, że trzecia, czwarta i piąta runda były moje. Piąta na pewno była moja, czwarta też i myślę, że zrobiłem wystarczająco dużo w trzeciej. Nie zadał mi żadnych obrażeń. Trafił kilka niskich kopnięć, ale później zacząłem już je bronić więc myślałem, że wygrałem i zrobiłem wystarczająco dużo. Sędziowie nigdy mnie nie faworyzują. Nienawidzą mnie, bo wspieram Donalda Trumpa i wszyscy w tym budynku go nienawidzą więc jest jak jest. Życie toczy się dalej.

Dla 35-letniego Covingtona (17-4 MMA) była to trzecia okazja na zdobycie pasa mistrzowskiego kategorii półśredniej UFC. W przeszłości dwukrotnie marnował takie szanse przeciwko Kamaru Usmanowi. Chaos w swojej karierze wygrywał z m.in. Tyronem Woodleyem, Rafaelem dos Anjosem czy Jorge Masvidalem. Amerykanin do walki z mistrzem Edwardsem wchodził jako numer 3. rankingu kategorii półśredniej UFC. Reprezentant MMA Masters większość swoich zwycięstw w karierze, bo 9 z 17, zdobywał przez decyzje sędziowskie. Po walce z mistrzem, zawodnik wyzwał na pojedynek m.in. Stephena Thompsona, który przegrał podczas UFC 296 z Shavkatem Rakhmonovem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

2,969 komentarzy 3,013 polubień

Colby Covington zareagował na werdykt w jego pojedynku z Leonem Edwardsem. Pretendent nie zgadza się z decyzją sędziowską i wierzy, że wygrał na UFC 296. Colby Covington otrzymał kolejną szansę na zdobycie pasa mistrzowskiego kategorii półśredniej UFC, kiedy to zmierzył się z Leonem Edwardsem na UFC 296 w Las Vegas w T-Mobile Arena w zeszły […]

Odpowiedz polub

click to expand...