Na pewno nie będzie to zaskoczenie dla wielu fanów. Colby Covington marzy o karierze w polityce po ewentualnym zakończeniu swojej przygody z walkami w klatce MMA.

Covington to były tymczasowy mistrz kategorii półśredniej UFC, który nie tak dawno, bo na grudniowej gali UFC 296 miał szansę zdobyć prawowity tytuł mistrzowski. Wtedy okazał się jednak od niego lepszy Leon Edwards, który pokonał Chaosa przez decyzję sędziowską. Po walce zawodnik dał jasno znać, że wierzy, że to on wygrał pojedynek i zamierza kontynuować karierę w oktagonie. W PBD Podcast wypowiedział się jednak o swoich marzeniach po ewentualnym zakończeniu przygody z MMA. Znany ze swojej relacji z Donaldem Trumpem, Covington chciałby kiedyś wejść do świata polityki.

Czuję, że gdy zawodnicy rozważają różne opcje po zakończeniu kariery to powinni to zrobić. Nie są w pełni zaangażowani w karierę, a ja wiem, że jestem nadal jednym z najlepszych na świecie. Przewalczyłem właśnie 5 rund z domniemanym mistrzem, który miał mnie rozbić. To była bliska walka, mogła pójść w dwie strony. Wiem, że jestem nadal mocnym zawodnikiem.

Jestem mądry, potrafię używać swojego mózgu, mam intelekt, który pozwala mi na spełnianie moich marzeń, osiąganie celów. Nie myślałem o przyszłości. Chcę wejść w politykę w przyszłości, bo chcę walczyć za to, w co wierzę. Chcę wejść do Kongresu, może Senatu, coś takiego. Może będę gubernatorem Florydy. To byłoby moje największe marzenie – być gubernatorem tego stanu.

Dla 35-letniego Covingtona (17-4 MMA) była to trzecia okazja na zdobycie pasa mistrzowskiego kategorii półśredniej UFC. W przeszłości dwukrotnie marnował takie szanse przeciwko Kamaru Usmanowi. Chaos w swojej karierze wygrywał z m.in. Tyronem Woodleyem, Rafaelem dos Anjosem czy Jorge Masvidalem. Amerykanin po przegranej z Anglikiem spadł na 5. pozycję w rankingu kategorii półśredniej UFC. Reprezentant MMA Masters większość swoich zwycięstw w karierze, bo 9 z 17, zdobywał przez decyzje sędziowskie. Po walce z mistrzem, zawodnik wyzwał na pojedynek Stephena Thompsona, który przegrał podczas UFC 296 z Shavkatem Rakhmonovem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

2,969 komentarzy 3,017 polubień

Na pewno nie będzie to zaskoczenie dla wielu fanów. Colby Covington marzy o karierze w polityce po ewentualnym zakończeniu swojej przygody z walkami w klatce MMA. Covington to były tymczasowy mistrz kategorii półśredniej UFC, który nie tak dawno, bo na grudniowej gali UFC 296 miał szansę zdobyć prawowity tytuł mistrzowski. Wtedy okazał się jednak od […]

Odpowiedz polub

click to expand...