MMA: UFC 207-Garbrandt vs Cruz

W 2016 roku nagroda za „Występ roku” w światowym MMA wędruje do Cody’ego Garbrandta. 

Wychodzi na to, że na najlepszy występ 2016 roku musieliśmy czekać dosłownie cały rok. Gala UFC 207 będzie kojarzyła się z dwoma wydarzeniami – totalnie nieudanym powrotem Rondy Rousey oraz zmianą właściciela mistrzowskiego pasa wagi koguciej z Dominicka Cruza na Cody’ego Garbrandta. „No Love” na pełnym dystansie czasowym mistrzowskich pięciu rund zdominował „Dominatora” pewnie wygrywając na punkty. To, czy rezultat tej walki był zaskoczeniem czy nie sobie oszczędzimy. Szokiem mogło być natomiast to, jak bardzo bezradny był w tej walce były już mistrz.

Okazało się, że Garbrandt umie nie tylko dużo mówić ale i świetnie się przygotować do walki o najwyższą stawkę, bo na gali UFC 207 zaprezentował doskonałą dyspozycję. Dobra praca na nogach, poprawnie rozłożone siły i tlen oraz taktyka na walkę która przyniosła sukces. Jego starcie z Cruzem praktycznie w całości toczyło się w stójce, gdzie ani razu mistrz dywizji koguciej nie zagroził reprezentantowi Teamu Alpha Male. Dodatkowo kilkukrotnie udało się pretendentowi posłać byłego już mistrza na deski, a każdą udaną akcję „No Love” kończył delikatnymi zaczepkami w stronę „Dominatora” wystawiając język czy prowokując do ataków. Choć wierząc statystykom na przestrzeni całej walki to Cruz wyprowadził więcej ciosów, to ich skuteczność była o wiele mniejsza niż ciosów Garbrandta. Po pełnym dystansie czasowym sędziowie nie mieli żadnych wątpliwości, na kogo biodrach zawiśnie pas na koniec 2016 roku i nowym mistrzem dywizji koguciej UFC został ogłoszony właśnie „No Love”.

Poprzednie edycje:

Laureat 2015Rafael dos Anjos w walce z Anthonym Pettisem (UFC 185)
Laureat 2014: T.J. Dillashaw przeciwko Renanowi Barao (UFC 173)
Laureat 2013: Cain Velasquez przeciwko Juniorowi Dos Santosowi (UFC 166)
Laureat 2012: Cain Velasquez przeciwko Juniorowi Dos Santosowi (UFC 155)
Laureat 2011: Nate Diaz przeciwko Donaldowi Cerrone (UFC 141)
Laureat 2010: Frankie Edgar przeciwko B.J. Pennowi (UFC 118)
Laureat 2009: Anderson Silva przeciwko Forrestowi Griffinowi (UFC 101)

Inne nagrody w 2016 roku:

Walka Roku 2016: Robbie Lawler vs. Carlos Condit

7 KOMENTARZE

  1. Nie mogło być innego laureata. Kapitalna postawa Codyego. Niech "rządzi" długo, bo jest bardzo widowiskowym zawodnikiem.

  2. Również popieram ten wybór. Cody zaprezentował się fantastycznie i przebił nawet McGregora w starciu z Alvarezem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.