Tomasz Sarara zremisował większościową decyzją sędziów z Dawidem Załęckim podczas gali CLOUT MMA 2, która 28 października odbyła się w Płocku.

Dość spokojny początek walki. Tomasz Sarara zajął pozycję na środku klatki i cały czas szedł do przodu. Dawid Załęcki odpowiadał głównie kontrami, najczęściej kopnięciami. W połowie odsłony miała miejsce spora niespodzianka – „Crazy” trafił rywala potężnym prawym hakiem, po którym ten osunął się na matę i był liczony przez sędziego. Po powrocie do walki Sarara był wyraźnie rozwścieczony i ruszył na przeciwnika z serią kolejnych ciosów, którymi chciał zmazać nokdaun i odzyskać przewagę. Po chwili widać już było, że nokdaun nie zrobił na Sararze większego wrażenia.

Podobny początek, jak w rundzie pierwszej. Sarara zajął środek klatki i ruszał na rywala, zamykając go przy siatce. Zawodnik z Krakowa czekał na odpowiedni moment, aby zaatakować. Dawid Załęcki skupiał się głównie na defensywie i próbie utrzymania dystansu, aby unikać ofensywy ze strony rywala.

Trzecią rundę Dawid Załęcki rozpoczął obrotówką, po której się wywrócił. Sarara po powrocie do walki odpowiedział serią ciosów i kontynuował narzucanie presji. Sędzia kilkukrotnie kierował słowa do Załęckiego mówiąc mu, aby nie unikał walki. „Crazy” podczas kolejnych ataków ze strony Sarary odwracał się do niego plecami i uciekał od walki. Krakowianin cały czas szedł do przodu i z kolejnymi sekundami było to już bardziej gonienie przeciwnika po klatce.

Dla Tomasza Sarary była to trzecia walka w 2023 roku. W kwietniu na KSW 81 przegrał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie z Errolem Zimmermanem, natomiast w sierpniu na CLOUT MMA 1 jednogłośną decyzją sędziów pokonał Jay’a Silvę. Wcześniej pod szyldem KSW 38-latek pokonał Filipa Bradarica oraz przegrał z Arkadiuszem Wrzoskiem. W starciach na zasadach kickboxingu w swojej karierze zawodnik z Krakowa pokonywał między innymi Tomasa Moznego, Artursa Gorlovsa czy Andreya Osadchiya.

Dawid Załęcki po raz piąty wyszedł do klatki. W 2022 roku najpierw wygrał w pierwszej rundzie z Alanem Kwiecińskim, a następnie przez kontuzję rywala pokonał Vaso Bakocevica. W 2023 roku natomiast najpierw przegrał jednogłośną decyzją sędziów z Mateuszem Kubiszynem, a następnie przez przerwanie lekarza przegrał z Denisem Labrygą.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.