Relacja, wyniki, bonusy.

Dwukrotny pretendent do tytułu mistrza UFC Gray Maynard (MMA 11-1-1) zwycięsko powrócił do Octagonu, niejednogłośnie wypunktowując Claya Guidę (MMA 29-13) w walce wieczoru gali UFC on FX w Atlantic City.

Za sprawą Guidy pojedynek miał dość dziwny przebieg, który wyraźnie nie spodobał się kibicom w kasynie Revel. The Carpenter przez prawie cały pojedynek, a przede wszystkim w rundach od trzeciej do piątej podskakiwał, machał głową i uciekał przed rywalem, ograniczając swoją ofensywę tylko do okazjonalnych lewych prostych. O ile na początku pojedynku Maynard zupełnie nie radził sobie z zachowaniem rywala, to w trzech ostatnich odsłonach udało mu się kilka razy trafić rywala kolanami w klinczu. Były zapaśnik miał też próbę gilotyny oraz udane obalenie, co prawdopodobnie dało mu zwycięstwo w tym słabym pojedynku.

Sam Stout (MMA 18-7-1) po raz drugi na trzy stoczone walki wypunktował Spencera Fishera (MMA 24-9). Nieoczekiwanie starcie było dość wyrównane. Fisher był nieznacznie skuteczniejszy od Kanadyjczyka w stójce, ale ten nadrabiał stracone punkty udanymi obaleniami. Również w pełnym wymiarze czasowym zakończyła się walka Briana Ebersole’a (MMA 50-14-1) z T.J. Waldburgerem (MMA 15-7). Mniej doświadczony z zawodników był bliski zwycięstwa w pierwszej rundzie, kiedy posłał rywala na deski oraz zaaplikował mu ciasne duszenie brabo. Ebersole wydostał się jednak z opresji i walcząc z góry w parterze wygrał drugą i trzecią rundę, co w ogólnym rozrachunku dało mu zwycięstwo.

Pojedynek otwierający główną kartę zakończył się efektowną wygraną Cuba Swansona (MMA 17-5), który zafundował techniczny nokaut Rossowi Pearsonowi (MMA 13-6). Po wyrównanych 9 minutach wymian w stójce i kilku obaleniach Anglika, Swanson, cofając się, trafił rywala lewym sierpowym i wykończył go ciosami na ziemi. Sporą niespodziankę sprawił Ricardo Lamas (MMA 12-2) zwyciężając decyzją wysoko notowanego piórkowego Hatsu Hiokiego (MMA 26-5-2). Japończyk wygrał pierwsze pięć minut walki, w swoim stylu klinczując i przenosząc walkę do parteru. W dalszej części pojedynku jego ataki nie były już tak skuteczne, Lamas prowadził walkę w stójce oraz kilka razy zagrażał mu próbami gilotyn. Po trzech rundach sędziowie jednogłośnie wskazali wygraną Amerykanina.

W pozostałej części gali przed czasem wygrywali: Steven Siler (MMA 21-9), który wręcz zmiótł debiutanta Joeya Gambino (MMA 9-1), Ramsey Nijem (MMA 6-2), który równie szybko odprawił innego nowicjusza C.J. Keitha (MMA 8-1), Matt Brown (MMA 15-11), który ciosami w stójce zastopował Luisa Ramosa (MMA 19-8), Chris Camozzi (MMA 17-5), które przed porażką na punkty uratowało przerwanie lekarskie w starciu z Nickiem Catone (MMA 9-3) oraz debiutując w wadze półśredniej Dan Miller (MMA 14-6), który po wielu próbach dopiero w trzeciej rundzie odklepał Ricardo Funcha (MMA 8-4) firmową gilotyną. Zwycięstwa na punkty odnieśli też Ricky Story (MMA 14-5) nad Brockiem Jardine’em (MMA 9-2) oraz Ken Stone (MMA 11-3) nad Dustinem Pague’em (MMA 11-6).

Walka wieczoru:

155 lbs.: Gray Maynard pok. Claya Guidę przez niejednogłośną decyzję, 2 x 48-47; 47-48

Główna karta:

155 lbs.: Sam Stout pok. Spencera Fishera przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27
170 lbs.: Brian Ebersole pok. T.J. Waldburgera przez jednogłośną decyzję, 3 x 29-28
145 lbs.: Cub Swanson pok. Rossa Pearsona przez TKO (lewy sierpowy i uderzenia  w parterze), 4:14 runda 2

Walki w ufc.tv:

145 lbs.: Ricardo Lamas pok. Hatsu Hiokiego przez jednogłośną decyzję, 3 x 29-28
155 lbs.: Ramsey Nijemem pok. C.J. Keitha przez TKO (uderzenia  w parterze), 2:29 runda 1
170 lbs.: Rick Story pok. Brocka Jardine’a przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27
145 lbs.: Steven Siler pok. Joeya Gambino przez poddanie (gilotyna), 2:47 runda 1
185 lbs.: Chris Camozzi pok. Nicka Catone przez TKO (przerwanie przez lekarza), 1:51 runda 3
170 lbs.: Matt Brown pok. Luisa Ramosa przez TKO (kolana i podbródkowe), 4:20 runda 2

Walki na facebooku:

170 lbs.: Dan Miller pok. Ricardo Funcha przez poddanie (gilotyna), 3:12 runda 3
135 lbs.: Ken Stone pok. Dustina Pague’a przez niejednogłośną decyzję, 2 x 29-28; 28-29