ufc-on-fox-6-large

Relacja i wyniki po przejściu

Demetrious Johnson (MMA 17-2-1) musiał przetrwać aż trzy nokdauny, by po raz pierwszy obronić tytuł w wadze muszej w starciu z Johnem Dodsonem (MMA 14-6) na gali UFC on FOX w Chicago.

Początek pojedynku należał zdecydowanie do pretendenta. Dodson perfekcyjnie kontrował mistrza ciosami z lewej ręki, co zaowocowało jednym nokdaunem w pierwszej i dwoma w drugiej rundzie. Johnson mimo przyjęcia sporej liczby ciosów nie przestawał naciskać na rywala, co opłaciło się w późniejszym fragmencie walki. Po dość wyrównanej trzeciej odsłonie z delikatną przewagą mistrza, podopieczny Matta Hume’a wyraźnie wygrał mistrzowskie rundy, wykorzystując co raz większe zmęczenie rywala. Mighty Mouse skutecznie zamykał Magika w tajskim klinczu i rozbijał kolanami i krótkimi sierpami oraz podbródkowymi. W ostatnich pięciu minutach niewiele brakowało, by udało mu się nawet wypracować skończenie. Po ostatnim gongu wszyscy sędziowie zdecydowali, że pas nie zmieni na razie właściciela.

W swoim jak dotychczas najważniejszym pojedynku w karierze Glover Teixeira (MMA 20-2) pewnie wypunktował byłego mistrza UFC w wadze półciężkiej Quintona Jacksona (MMA 32-11). Brazylijczyk był lepszy od rywala w każdym elemencie rzemiosła MMA. Na przestrzeni piętnastu minut obalał Rampage’a, skuteczniej uderzał w stójce, w tym w pierwszej rundzie zafundował mu nokdaun po lewym sierpowym. Mimo sporych problemów z kondycją, Jackson do końca walki próbował upolować podopiecznego Johna Hacklemana swoją firmową kombinacją prawy, lewy. To mu się jednak nie udało, a Teixeira zakończył walkę rozbijając weterana łokciami z dosiadu.

Anthony Pettis (MMA 16-2) w wielkim stylu powrócił do Octagonu po prawie rocznej przerwie w startach, błyskawicznie odprawiając Donalda Cerrone (MMA 19-5) już w pierwszej odsłonie. Showtime znalazł sposób na wyjątkowo odpornego na ciosy na głowę rywala, atakując jego korpus. Dwa solidne kopnięcia wyraźnie pozbawiły oddechu Cerrone, a trzeci lewy middlekick Pettisa całkowicie odebrał podopiecznemu Grega Jacksona chęć do dalszej walki. Tym samym lider teamu Ricka Roufusa został głównych kandydatem do walki z lepszym z pary Benson Henderson i Gilbert Melendez, którzy skrzyżują rękawice w walce o tytuł w wadze lekkiej na kolejnej gali UFC w stacji FOX.

Ricarod Lamas (MMA 13-2) prawdopodobnie zapewnił sobie starcie o tytuł w wadze piórkowej, rozbijając Erika Kocha (MMA 13-2) w drugiej rundzie. Zawodnik z Chicago nieznacznie przegrywał po pierwszych pięciu minutach, kiedy to Koch skutecznie bronił jego prób obaleń i punktował z dystansu. Po przerwie między rundami Lamas, po dość przypadkowym poślizgnięciu, zdobył pozycję z góry, gdzie wystarczył jeden cios, by poważnie rozciąć rywala. Seria następujących po nim potężnych łokci zmusiła sędziego Johna McCarthy’ego do zatrzymania pojedynku.

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze muszej
125 lbs.: Demetrious Johnson pok. Johna Dodsona przez jednogłośną decyzję, 2 x 48-47; 49-46

Główna karta:

205 lbs.: Glover Teixeira pok. Quintona Jacksona przez jednogłośną decyzję, 2 x 30-27; 29-28
155 lbs.: Anthony Pettis pok. Donalda Cerrone przez KO (kopnięcie na wątrobę), 2:35 runda 1
145 lbs.: Ricardo Lamas pok. Erika Kocha przez TKO (łokcie w parterze), 2:32 runda 2

Walki w FX:

155 lbs.: T.J. Grant pok. Matta Wimana przez TKO (łokcie i uderzenia w parterze), 4:51 runda 1
145 lbs.: Clay Guida pok. Hatsu Hiokiego przez niejednogłośną decyzję, 30-27; 29-28; 28-29
170 lbs.: Pascal Krauss pok. Mike’a Stumpfa przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27
205 lbs.: Ryan Bader pok. Vladimira Matyushenko przez poddanie (duszenie gilotynowe), 0:50 runda 1
205 lbs.: Shawn Jordan pok. Mike’a Russowa przez TKO (uderzenia w parterze), 3:48 runda 2
185 lbs.: Rafael Natal pok. Seana Spencera przez poddanie (trójkąt rękami), 2:13 runda 3

Walki na facebooku:

170 lbs.: David Mitchell pok. Simeona Thoresena przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.