(Foto Dave Mandel / Sherdog.com) Jeden z najbardziej rozpoznawalnych zawodników wagi lekkiej UFC Clay Guida (MMA 29-13, UFC 9-7, 9 w rankingu MMARocks) zadebiutuje w kategorii niżej na gali UFC on FOX 6, 26 stycznia w Chicago. Rywalem zawodnika od lat mieszkającego w stanie Illinois będzie były mistrz Sengoku i Shooto Hatsu Hioki (MMA 26-5-2, UFC 2-1, 7 w rankingu MMARocks).

Guida nie pojawiał się w Octagonie UFC od czerwcowego, bardzo słabego, pojedynku z Grayem Maynardem. Porażka w tym starciu oraz wcześniejsza w listopadzie zeszłego roku z Bensonem Hendersonem przekonały go do zmiany kategorii wagowej.

Hioki również wraca po przegranej w ostatniej walce. Japończyk, będąc o krok od walki o pas w wadze piórkowej, również w czerwcu nie sprostał Ricardo Lamasowi. W dwóch poprzednich starciach w największej organizacji na świecie zawodnik Nagoi wygrywał w pełnym wymiarze czasu z George’em Roopem i Bartem Pałaszewskim.

Oprócz powyższego do rozpiski styczniowej gali transmitowanej w stacji FOX, UFC dodało też pojedynki T.J. Granta (MMA 19-5, UFC 6-3, 20 w rankingu MMARocks) z Mattem Wimanem (MMA 15-6, UFC 9-4, 19 w rankingu MMARocks), Mike’a Russowa (MMA 15-2, UFC 4-1, 16 w rankingu MMARocks) z Shawnem Jordanem (MMA 13-4, UFC 1-1) oraz przesunęło z gali UFC 155 starcie Erika Kocha z Ricardo Lamasem.

Rozpiska UFC on FOX 6.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.