mendes

(fot. Esther Lin / MMAFighting.com) Ubiegłoroczny pretendent do tytułu UFC w dywizji piórkowej Chad Mendes (MMA 13-1, UFC/WEC 8-1, 4 w rankingu MMARocks) zmierzy się z Clayem Guidą (MMA 30-13, UFC 10-7, 3 w rankingu MMARocks) na gali UFC on FOX: Henderson vs Melendez, 20 kwietnia w San Jose. Dana White poinformował o walce w dzisiejszym wydaniu USA Today.

Mendes miał jeszcze w tym miesiącu wystąpić na UFC 157 w starciu z Manvelem Gamburyanem, jednak Ormian wycofał się z powodu kontuzji, a Kalifornijczykowi nie znaleziono odpowiedniego zastępcy. Od zeszłorocznej porażki z Jose Aldo, kolega treningowy Fabera wygrał dwie walki ze słabszymi rywalami, błyskawicznie demolując Cody’ego McKenzie’ego i Yaotzina Mezę.

Guida na styczniowej gali w stacji FOX zadebiutował w kategorii piórkowej UFC. Jego punktowana wygrana nad Hatsu Hiokim została jednak uznana za mocno kontrowersyjną. Wcześniej Clay przegrał dwa kolejne pojedynki, ulegając w pełnym wymiarze czasu Bensonowi Hendersonowi i Grayowi Maynardowi.

Rozpiska UFC on FOX: Henderson vs Melendez.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.