gadelha

Pierwszy raz od prawie dekady Claudia Gadelha będzie reprezentowała w klatce inny team niż Nova Uniao.

Brazylijka w ostatniej walce przegrała z mistrzynią kategorii słomkowej, Joanną Jędrzejczyk, przez jednogłośną decyzję sędziowską. Teraz Claudia zmierzy się z Cortney Casey w Sao Paulo na gali UFC Fight Night 100. Co ciekawe – od razu po przegranej z JJ, Gadelha przeniosła się z Brazylii do Nowego Meksyku, gdzie trenują tacy zawodnicy jak Jon Jones, Holly Holm czy Carlos Condit. W rozmowie z Guilherme Cruzem z MMAFighting.com, Claudinha opowiedziała o przyczynach opuszczenia Nova Uniao.

Szukałam możliwości rozwoju i właśnie tutaj je dostanę. Brazylia jest zacofana pod kilkoma względami, szczególnie w sporcie. Chcę być co raz lepsza więc przeniosłam się tutaj. Moje relacje z „Dede” [przy. red. menadżer Brazylijki] są w 100% profesjonalne. Nigdy nie byliśmy przyjaciółmi, ale dogadujemy się. Jeśli muszę coś załatwić, dzwonię do niego. Nic się nie zmieniło.

Tutaj treningi są mniej wymagające, mam czas na odpoczynek, skupiamy się na technicznych aspektach walki. W Brazylii bardzo dużo trenujemy, poszukujemy ewolucji, ale przez złe metody. W ten sposób zamęczamy swoje organizmy. Brazylijczycy przez całe życie cierpią – dlatego pracujemy na treningach tak ciężko. Koniec końców to nie pomaga. W tym tkwi różnica. W Jackson-Wink mamy wszystko rozpisane, więcej odpoczywamy.

„Claudinha” dwukrotnie już musiała uznać wyższość Joanny Jędrzejczyk w oktagonie UFC. Brazylijka przyznała, że w ostatniej walce czuła bardzo duże przetrenowanie, co miało duży wpływ na jej występ.

Nigdy się tak nie czułam. Moje ramiona były bardzo ciężkie, nie mogłam już walczyć. Przygotowywałam się do tego pojedynku przez 17 tygodni, to przecież jakiś absurd. Czułam się jak Wonder Woman. Czasami duża ilość treningów nie przekłada się na efekty. Tego właśnie się tutaj uczę.

Gadelha wypowiedziała się również na temat swojej przeciwniczki, Cortney Casey, która na ten moment zajmuje 14. miejsce w rankingach UFC. Przypomnijmy, że Claudinha jest w nich zaraz za mistrzynią.

Myślę, że to będzie świetna walka. Jeśli się nie mylę, Casey ma dwa bonusy za walkę wieczoru. Z początku nie chciałam zaakceptować tej walki, ale inne zawodniczki były zajęte więc ostatecznie zgodziłam się na ten pojedynek.

To spora dziewczyna jak na tę kategorię wagową, jest wysoka, silna, wszechstronna. To będzie fajna walka dla fanów.

UFC Fight Night 100 odbędzie się 19 listopada w Sao Paulo.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.