claudia-gadelha-videoClaudia Gadelha nie miała żadnego problemu z pokonaniem Cortney Casey podczas UFC w Sao Paulo. Brazylijka pewnie wygrała każdą z rund, choć przez swoją nieuwagę mogła przegrać pojedynek przez dyskwalifikację!

W zasadzie każda z odsłon wyglądała tak samo. Brazylijka ostrzeliwała swoją rywalkę mocnymi sierpowymi w początkowej fazie, by w dalszej jej części obalać i kontrolować starcie w parterze. Casey była bezradna, nie miała odpowiedzi na żadną z akcji Gadelhy, co tylko podkreślało różnicę klas pomiędzy walczącymi paniami.

Do ciekawej sytuacji doszło natomiast w trzeciej rundzie. Amerykanka znajdowała się w parterze a Brazylijka stała na nogach, z tej pozycji wystrzeliła potężne kopnięcie prosto w twarz przeciwniczki. Była to oczywiście niedozwolona technika w związku z czym pojedynek został zatrzymany. Po kilkudziesięciu sekundach lekarz stwierdził jednak, iż Cortney może walczyć i starcie – a w zasadzie dominacja Claudii – zostało wznowione. Po wieńczącym pojedynek gongu sędziowie punktowi bez sporu przyznali każdą rundę Brazylijce.

Gadelha (MMA 15-2) znana jest polskiej publiczności z dwóch zaciętych starć z Joanną Jędrzejczyk. Brazylijka przegrała oba, i są to jak na razie jedyne porażki w jej karierze. Do UFC “Claudinha” dostała się w 2014 roku, prócz walk z Joanną (oraz dzisiejszej walki) pojedynkowała się jeszcze dwukrotnie – z Tiną Lahdemaki i Jessicą Aguilar. Oba starcia wygrała przez jednogłośną decyzję sędziowską.

Dla Casey (MMA 6-5) również była to piąta walka w największej organizacji świata. Amerykanka pod banderę UFC dostała się w ubiegłym roku. Mimo nienajlepszego początku (porażki z Joanne Calderwood i Seo Hee Ham) w 2016 roku złapała nieco wiatru w żagle, zwyciężając Cristinę Stanciu i Randę Markos.

Chief Financial Officer | Shareholder of MMAROCKS. Columnist. Does not avoid political topics. Radical for Capitalism.

41 KOMENTARZE

 1. Walka na odbudowę zaliczona. KK już czeka na zadanie trzeciej porażki Claudii. Dawać je na galę w Polsce.

 2. Pisalem juz to kilka razy ale Claudyna na przestrzeni 3 rund mieli kazda laske w tej dywizji… Z checia obejrze jej starcie z Karola!

 3. Ledwie ją musła szkitą, a nie soccer

  A mogla…

  … zawsze by to jakos profesjonalniej wygladalo

  Ja tez. Jedziem w 3 ?  🙂

  Jakis gangbang wisi w powietrzu :bleed:

 4. A mogla…

  … zawsze by to jakos profesjonalniej wygladalo

  Jakis gangbang wisi w powietrzu :bleed:

  Nie boicie się, że dziewczyna się zapomni i poodgryza, albo wam odda jak shota dostanie?

 5. Dla mnie to jest paranoja, że nie został odjęty jej punkt. Tak naprawdę nie zmieniłby on werdyktu, ale nie może być przyzwolenia na takie zachowanie. Bardzo słabe to było.

 6. Dla mnie to jest paranoja, że nie został odjęty jej punkt. Tak naprawdę nie zmieniłby on werdyktu, ale nie może być przyzwolenia na takie zachowanie. Bardzo słabe to było.

  Tak, automatyczna dedukcja powinna być za takie zagranie. Nieważne, czy siadło, czy nie.

 7. Dołącz się, na cztery baty Gadelha będzie miała niezły odlot 😉

  #ruchałbym

  ale od razu uprzedzam – nie wyciągam pomocnej dłoni :no no:

 8. Rozczarowałam się tą walką, bo myślałam, że z takim zasięgiem CC pokusi się o jakieś strzały i agresję, co zresztą podpowiadali jej w przerwach w narożniku, a ta wychodziła i tylko machała łapami metr przed Gadhelą. Widać było, że ewidentnie "zesrana" wyszła na tą walkę.

  Punkt powinien zostać zabrany Klaudynie – zgadzam się.

  CC objawiła za to piłkarskie doświadczenie – aktorzyła ładnie w klatce.

  Betonowy Łeb skoro się nie przestraszył Aśki to i na Gadhele wyjdzie spokojna, więc wszystko może się zdarzyć.

  Najgorsze co może być to brak woli walki. O to u Karoli akurat się nie martwię.

 9. Gadelha na 3 rundowym dystansie jest nie do przeskoczenia dla karoli z jej zapasami. Mysle ze Gadelha ja moze wbic w mate dlatego licze na to ze bedzie mocno pracowala nad obaleniami. War Karola!

 10. Zgadzam się. Kopnęła w głowę czy w kitkę -1pkt. się należy.

   

  Dla mnie to jest paranoja, że nie został odjęty jej punkt. Tak naprawdę nie zmieniłby on werdyktu, ale nie może być przyzwolenia na takie zachowanie. Bardzo słabe to było.

 11. Walka na odbudowę zaliczona. KK już czeka na zadanie trzeciej porażki Claudii. Dawać je na galę w Polsce.

  :deniro::mamed:

 12. Pokonanie Gadelhi, przez Karolcie, to szansa jak wygrać na loterii, ale zawsze to jakaś szansa, dlatego daje jej 0,02% na wygraną z Claudią.

 13. Pokonanie Gadelhi, przez Karolcie, to szansa jak wygrać na loterii, ale zawsze to jakaś szansa, dlatego daje jej 0,02% na wygraną z Claudią.

  Przebijam. Daję jej szanse na wygraną gdzieś kole 55 %

  Ps. I nie trolluj tymi procentami sosnowczaninie

 14. W 3 rundy może być problem, ale jak UFC zrobi galę w Polsce i main event Karolina – Claudia to już będzie 5 rund i duże szanse. Szatański plan 👿

  To tylko dlatego, że już wolę oglądać rewanż z Karolą niż trylogie z Gadelhą.

 15. jordany sa chujowe. tak mi sie te buty nie podobaja, ze nawet za darmo bym ich nie wzial

   Et tu Brute contra me.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.