Podczas transmisji UFC 93 Zuffa oficjalnie ogłosiła walkę wieczoru na UFC 96, 7 marca w Columbus: były mistrz UFC w wadze półciężkiej Quinton Rampage Jackson (MMA 29-7, UFC 4-1, 2 w rankingu MMARocks 6-3) zmierzy się z Keithem Jardine’em (MMA 14-4-1, UFC 6-3, 7 w rankingu MMARocks). Oryginalnie walką wieczoru miał być pojedynek Chucka Liddella z Mauricio Ruą lub Wanderleiem Silvą, jednak Iceman odrzucił propozycję walki na tej gali. Joe Silva znalazł się w dość trudnej sytuacji i próbował przekonać Rashada Evansa aby bronił swojego pasa przeciwko Rampage’owi, jednak ostatecznie przeciwnikiem Quintona w Columbus będzie kolega mistrza UFC z teamu Grega Jacksona Keith Jardine. Początkowo weteran drugiego TUF miał się zmierzyć z Lusiem Cane’em na UFC 97, ale bez wahania przyjął propozycje walki, która może dużo szybciej zapewnić mu pojedynek o tytuł. Rozpiska UFC 96.

Poniżej przeciwnik dla Chucka na UFC 97, żeby nie było spoilera, chociaż gale z Europy od wczoraj wypadałoby już obejrzeć.

Dave Meltzer informuje, że wspomniany wyżej Chuck Liddell (MMA 21-6, UFC 16-5, 5 w rankingu MMARocks) zmierzy się z Maurcio Shogunem Ruą (MMA 17-3, UFC 1-1, 9 w rankingu MMARocks) na UFC 97, 18 kwietnia w Montrealu. To nie pierwsza próba zestawienia pojedynku obu zawodników, oryginalnie ich starcie miało się odbyć na UFC 85, w czerwcu zeszłego roku, jednak zarówno Liddell i Shoguna doznali urazów, które wykluczyły ich występ w Londynie. Rozpiska UFC 97.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.