Relacja, wyniki, bonusy.

Maciej Jewtuszko (MMA 8-1) niestety przegrał swój debiut w największej organizacji na świecie na dzisiejszej gali UFC 127 w australijskim Sydney. Polak przegrał przez decyzję z Anglikiem Curtem Warburtonem (MMA 7-2).

Zawodnik Berserkers Team nie radził sobie z zapaśniczymi atakami rywala. Już na początku pojedynku Irokez znalazł się na plecach i obijany z góry nie wydostał się z tej pozycji do końca pierwszej rundy. W drugiej rundzie scenariusz wyglądał podobnie, z tą różnicą, że Polak po próbie dźwigni na nogę powrócił na chwilę do stójki, by kilkadziesiąt sekund później znowu dać się obalić. W ostatniej odsłonie Jewtuszko zaatakował agresywniej Anglika i wreszcie zaczął trafiać rywala w stójce. Co prawda w końcówce Warburton zanotował kolejne obalenie, jednak sędziowie przyznali tę rundę naszemu zawodnikowi. Niestety nie wystarczyło to do wygrania pojedynku, wszyscy punktujący zgodnie orzekli wygraną 29-28 dla Wyspiarza.

Nieoczekiwanym remisem zakończyła się walka wieczoru gali pomiędzy B.J. Pennem (MMA 16-7-2) i Jonem Fitchem (MMA 23-3-1). Niespodziewanie to Hawajczyk od startu pojedynku próbował przenieść walkę do parteru. Udało mu się do po kilku minutach klinczowania, chwilę po tym jak położył Fitcha na plecy, zwinnie zdobył pozycję za plecami. Zawodnik AKA nie dał sobie założyć duszenia i po kilkudziesięciu sekundach przetoczył rywala zdobywając pozycję z góry. W drugiej odsłonie to Fitch jako pierwszy zdobył obalenie po nieudanej próbie latającego kolana w wykonaniu Penna. Były mistrz UFC szybko uciekł jednak do stójki i po następnych minutach siłowania w klinczu znowu obalił przeciwnika zdobywając jego plecy. Fitch tym razem dużo szybciej wydostał się z trudnej pozycji i rundę zakończył obijając Penna z góry. Ostatnia odsłona to już totalna dominacja drugiego najlepszego półśredniego na świecie. Fitch bardzo szybko zdobył pozycję z góry i przez pełną rundę demolował Penna ciosami. Po kończącej walkę syrenie Barry Foley przyznał wygraną 29-28 Fitchowi, jednak dwaj pozostali punktowi Sal D’Amato i Chris Lee orzekli remis 28-28.

W drugiej walce wieczoru Michael Bisping (MMA 21-3) zastopował w drugiej rundzie Jorge’a Riverę (MMA 19-8). Niewiele brakowałoby Anglik przegrał starcie przez dyskwalifikację, kiedy w drugiej rundzie mocno trafił rywala zabronionym kolanem w parterze. Rivera zgodził się jednak kontynuować pojedynek i nawet chwilę później trafił rywala mocnym prawym, jednak w drugiej rundzie wyraźnie zaczęło brakować mu sił. Bisping bezwzględnie to wykorzystał serią celnych ciosów pod siatką zmuszając sędziego do przerwania pojedynku.

Spore niespodzianki sprawili skazywani na pożarcie Dennis Siver (MMA 18-7) i Brian Ebersole (MMA 45-15). Niemiec pokonał na punkty czołowego lekkiego na świecie George’a Sotirpoulosa (MMA 14-3). Zawodnik z Mannheim zaskakująco skutecznie bronił obaleń Australijczyka, a w stójce trafiał wieloma celnymi ciosami, w tym dwukrotnie wysyłał przeciwnika na deski. Ebersole po wyrównanym starciu również na punkty pokonał Chrisa Lytle (MMA 30-18-5). Amerykanin mieszkający w Australii po przegraniu pierwszej rundy, w drugiej zranił rywala kolanem w klinczu, a w trzeciej przypieczętował zwycięstwo zdobywając obalenia i atakując ciosami z góry. W pojedynku otwierającym główną kartę Australijczyk Kyle Noke (MMA 19-4-1) ku uciesze miejscowej publiczności szybko poddał Chrisa Camozziego (MMA 14-4).

W pozostałych pojedynkach: Ross Pearson (MMA 12-4) wypunktował Spencera Fishera (MMA 24-7), Szwed Alexander Gustafsson (MMA 11-1) nie dał żadnych szans Nowozelandczykowi Jamesowi Te Hunie (MMA 12-5), a Nick Ring (MMA 12-0) po niesłusznej decyzji sędziów pokonał Rikiego Fukudę (MMA 17-5). Szybkie wygrane przez poddanie zanotowali Anthony Perosh (MMA 11-6) nad Tomem Blackledge’em (MMA 10-7) i Chińczyk Tie Quan Zhang (MMA 13-1) nad Jasonem Reinhardtem (MMA 20-2). Pierwszą wygraną w UFC zanotował też były mistrz K-1 Mark Hunt (MMA 6-7), który efektownym prawy podbródkowym znokautował Chrisa Tuchscherera (MMA 21-4).

Walka wieczoru:

170 lbs.: B.J. Penn większościowo zremisował z Jonem Fitchem, 28-29; 2 x 28-28

Główna karta:

185 lbs.: Michael Bisping pokonał Jorge Riverę przez TKO (uderzenia), 1:54 runda 2
155 lbs.: Dennis Siver pokonał George’a Sotiropoulosa przez jednogłośną decyzję, 29-28; 30-28; 30-27
170 lbs.: Brian Ebersole pokonał Chrisa Lytle’a przez jednogłośną decyzję, 2 x 29-28; 30-27
185 lbs.: Kyle Noke pokonał Chrisa Camozziego przez poddanie (duszenie zza pleców), 1:35 runda 1

Walki w Ion TV:

155 lbs.: Ross Pearson pokonał Spencera Fishera przez jednogłośną decyzję, 2 x 29-28; 30-27
205 lbs.: Alexander Gustafsson pokonał Jamesa Te Hunę przez poddanie (duszenie zza pleców), 4:27 runda 1
185 lbs.: Nick Ring pokonał Rikiego Fukudę przez jednogłośną decyzję, 3 x 29-28

Walki na facebooku:

205 lbs.: Anthony Perosh pokonał Toma Blackledge’a przez poddanie (duszenie zza pleców), 2:45 runda 1
145 lbs.: Tie Quan Zhang pokonał Jasona Reinhardta przez poddanie (gilotyna), 0:48 runda 1

Pozostałe:

265 lbs.: Mark Hunt pok. Chrisa Tuchscherera przez TKO (uderzenia w stójce), 1:41 runda 2
155 lbs.: Curt Warburton pok. Macieja Jewtuszko przez jednogłośną decyzję, 3 x 29-28


Bonusy po 75 tys. $

Walki wieczoru: Brian Ebersole vs. Chris Lytle
Nokaut wieczoru: Mark Hunt
Poddanie wieczoru: Kyle Noke

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.