Wyniki, relacja i bonusy po kliknięciu.

Chris Lytle zakończył swoją karierę z tarczą. Łowca bonusów z Indiany dołożył w swojej ostatniej walce dwa kolejne pokonując Dana Hardy’ego w starciu, w którym zrobił premie za walkę i poddanie wieczoru. Amerykanin był znacznie lepszym kickboxerem od Hardy’ego seryjnie trafiając Anglika ciężkimi ciosami w stójce. Będący pod ostrzałem Hardy dwukrotnie uciekał się do obaleń – pierwsza próba była nieudana, w drugiej, na minutę przed końcem walki, którą wyraźnie przegrywał, sprowadził Lytle’a do parteru ładując się w gilotynę, która okazała się kończącą akcją walki. Hardy przegrał przez poddanie po raz pierwszy od 2005 roku.

Passa zwycięstw w oktagonie Jima Millera skończyła się na siedmiu z powodu Bena Hendersona. Były mistrz WEC po raz kolejny pokazał, że jest nie do oklepania mimo wielu solidnych prób ze strony Millera. Prócz tego zawodnik AMA Fight Club nie zachwycił, Henderson był lepszy w stójce, nie tracił pozycji w parterze i nieustannie atakował łokciami będąc w parterze. Po trzech rundach nie mogło być wątpliwości, że Henderson zwyciężył i trójka sędziów punktowych była co do tego zgodna.

Rywal Hendersona z czasów WEC Donald Cerrone również odniósł kolejne zwycięstwo w oktagonie pokonując Charlesa Oliveirę. Początkowo walka toczona w stójce, wyglądała na wyrównaną ale „Kowboj” przechylił szalę na swoją korzyść tuż przed upływem trzeciej minuty ciosem na korpus, który złożył Brazylijczyka. Cerrone doskoczył do zranionego rywala natychmiast i zasypał go ciosami zwyciężając po TKO.

W ostatniej walce na głównej karcie Duane Ludwig sprawił niespodziankę pokonując zwycięzcę siódmego sezonu Ultimate Fightera Amira Sadollaha. Mający za sobą występy na ringach K-1 Ludwig miał przewagę w stójce i skutecznie bronił obaleń ze strony rywala.

Na części gali transmitowanej na facebooku czołowy koguci Joseph Benavidez dopisał kolejne zwycięstwo do swojego bilansu pokonując Eddiego Winelanda w bardziej przekonywujący sposób niż niedawno jego kolega Urijah Faber, Jared Hamman podniósł się po przegranej rundzie demolując w drugiej części walki C.B. Dollawaya, Ed Herman odklepał skrętówką Kyle’a Noke’a, debiutujący Ronny Markes zdominował zapaśniczo Karlosa Vemolę. Zwycięstwa odnieśli również Jim Hettes, Cole Miller, Jacob Volkmann i Edwin Figueroa.

Walka wieczoru:

170 lbs.: Chris Lytle pokonał Dana Hardy’ego przez poddanie (gilotyna), 3. runda, 4:16.

Główna karta

155 lbs.: Ben Henderson pokonał Jima Millera przez jednogłośną decyzję (30-26, 30-27, 29-28).
155 lbs.: Donald Cerrone pokonał Charlesa Oliveirę przez TKO (uderzenia w parterze), 1. runda, 3:01.
170 lbs.: Duane Ludwig pokonał Amira Sadollaha przez decyzję (3 x 29-28).

Pozostałe (Facebook)

185 lbs.: Jared Hamman pokonał C.B. Dollaway’a przez TKO (uderzenia w parterze), 2. runda, 3:38.
135 lbs.: Joseph Benavidez pokonał Eddie’go Winelanda przez jednogłośną decyzję (3 x 30-27)
185 lbs.: Ed Herman pokonał Kyle’a Noke’a przez poddanie (skrętówka), 1. runda, 4:15.
205 lbs.: Ronny Markes pokonał Karlosa Vemolę przez jednogłośną decyzję (3 x 30-27).
145 lbs.: Jim Hettes pokonał Alexa Caceresa przez poddanie (duszenie zza pleców), 2. runda, 3:12.
155 lbs.: Cole Miller pokonał T.J. O’Briena przez poddanie (gilotyna), 2. runda, 2:38.
155 lbs.: Jacob Volkmann pokonał Danny’ego Castillo przez jednogłośną decyzję (3 x 29-28).
135 lbs.: Edwin Figueroa pokonał Jasona Reinhardta przez TKO (uderzenia z dosiadu), 2. runda, 0:56.

Bonusy po 65 tys. $:
Walka wieczoru: Chris Lytle vs. Dan Hardy
Poddanie wieczoru: Chris Lytle
Nokaut wieczoru: Donald Cerrone

Poprzedni artykułDan Hardy ścina wagę przed UFC on Versus 5
Następny artykułZmarł Shawn Tompkins.
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.