(fot. en.wikipedia.org)

Oktagon UFC jednak zawita na stary kontynent jeszcze przed końcem tego roku. Dyrektor UFC na Europę Marshall Zelaznik potwierdził Garethowi Daviesowi z The Telegraph, że 5 listopada UFC 138 odbędzie się w LG Arena w Birmingham a na walkę wieczoru awizowane jest starcie Chrisa Lebena (MMA 26-7, UFC 12-6, #12 w rankingu MMARocks) z Markiem Munozem (MMA 11-2, UFC 6-2, #7 w rankingu MMARocks) w wadze średniej. Obydwaj fighterzy zbliżają się do statusu pretendentów do tytułu. Choć Leben zaliczył wpadkę w styczniu przegrywając z Brianem Stannem to wygrał 4 z ostatnich pięciu walk od początku 2010 roku a na UFC 132 znokautował legendarnego Wanderleia Silvę. Munoz z kolei w wadze średniej przegrał tylko raz w siedmiu pojedynkach ulegając na punkty Yushinowi Okamiemu w sierpniu ubiegłego roku. W swoim ostatnim występie fighter z filipińskimi korzeniami nieznacznie wygrał z Demianem Maią.

UFC zawita do Birmingham po raz drugi. Poprzednio gala w tym mieście odbyła się 18 października 2008 roku w hali National Indoor Arena. Co ciekawe w walce wieczoru wówczas również walczył Chris Leben, który wtedy przegrał z Michaelem Bispingiem.

UPDATE: Davies dodał również, że na gali dojdzie do walki Brada Picketta (MMA 20-5, WEC 3-1, #12 w rankingu MMARocks) z Renanem „Barao” Pegado (MMA 26-1, WEC/UFC 3-0, #20 w rankingu MMARocks) w wadze koguciej. Anglik jest bodaj ostatnim zawodnikiem WEC, który jeszcze nie doczekał się swojego debiutu w UFC. Miał się zmierzyć z Miguelem Torresem na UFC 130 ale z udziału wtedy wykluczyła go kontuzja. W niebieskiej klatce WEC „One Punch” pokonywał m.in. Demetriousa Johnsona i Ivana Menjivara a przegrał ze Scottem Jorgensenem. Trenujący w Nova Uniao „Barao” przegrał tylko w swoim zawodowym debiucie w 2005 roku i od tego czasu pnie się w górę dywizji. W UFC zawalczył w maju pokonując na punkty Cole’a Escovedo.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.