Relacja, wyniki i bonusy.

Pochodzący z Filipin zapaśnik Mark Munoz (MMA 12-2) potrzebował dwóch rund z pięciu przewidzianych na pokonanie Chrisa Lebena (MMA 22-8) w walce wieczoru gali UFC 138 w Birmingham.

Munoz zdominował bardziej doświadczonego rywala zapaśniczo i już w pierwszej rundzie kilka razy powalił go na plecy, gdzie uderzał ciosami z góry. W drugiej odsłonie po raz kolejny obalił Lebena i tym razem po jednym z mocnych ciosów udało mu się rozciąć okolice łuku brwiowego Cripplera. Mimo, że zalewająca twarz krew ograniczyła możliwości ofensywnego uczestnika pierwszego TUFa, udało mu się zagrozić Munozowi gilotyną. Zawodnik Reign MMA uciekł jednak z techniki i zakończył rundę uderzając przeciwnika z dosiadu jeszcze mocniej rozbijając mu twarz. W przerwie przed trzecią rundą narożnik zdecydował o poddaniu Lebena z powodu dużej ilości krwi uniemożliwiającej mu widzenie na lewe oko.

W drugiej walce wieczoru Renan Barao (MMA 27-1) odniósł kolejną dwudziestą siódmą wygraną w karierze poddając faworyta miejscowej publiczności Brada Picketta (MMA 20-6). Obaj koguci rozpoczęli pojedynek bardzo agresywnie nie szczędząc sobie mocnych ciosów od pierwszych sekund. Po kilku minutach wymian bokserskich, zawodnik Nova Uniao trafił Anglika kolanem i wysłał na deski. Barao podążył za rywalem ładując mu na głowę ciosy w parterze, a gdy Pickett podał plecy błyskawicznie wpiął nogi i zaaplikował kończące walkę duszenie.

Udany powrót po porażce z Ricky Storym zanotował niegdyś pretendent do tytułu UFC Thiago Alves (MMA 19-8). Reprezentant American Top Team dopisał do swojego rekordu pierwsze poddanie w największej organizacji na świecie odklepując Szweda o kongijskich korzeniach Papy’ego Abediego (MMA 8-1). Abedi bez respektu zaatakował utytułowanego rywala już na starcie pojedynku. Alves nie dał się zaskoczyć agresywną stójką Szweda i drugiej części pierwszej rundy posłał go na deski serią lewych i prawych sierpowych. Gdy Makambo wylądował na deskach, Brazylijczyk trafił go kolejnymi ciosami, zdobył dosiad, następnie plecy, skąd zapiął duszenie wymuszając poddanie się zawodnika sztokholmskiego Hilti NHB.

Najszybszą wygraną w Birmingham zanotował powracający do walk po kontuzji Terry Etim (MMA 15-3). Anglik w siedemnaście sekund poddał gilotyną Edwarda Faaloloto (MMA 2-3). Sprawcą sporej niespodzianki był Australijczyk Anthony Perosh (MMA 12-6), który odklepał Cyrille’a Diabate (MMA 17-8-1). Francuz wygrał pierwszą rundę w stójce, ale w drugiej dał się kompletnie zdominować i poddać w parterze.

W pozostałych pojedynkach gali udane debiuty w UFC zanotowali Anglicy: John Maguire (MMA 17-3) wypunktował Justina Edwardsa (MMA 7-2), niepokonany ciężki Phil De Fries (MMA 8-0), który również na punkty zwyciężył rodaka Roba Broughtona (MMA 15-7-1) oraz Che Mills (MMA 14-4), który dwoma efektownymi kolanami zastopował Chrisa Cope’a (MMA 5-2). Pierwszą wygraną w Octagonie zanotował wreszcie wysoko notowany japoński piórkowy Michihiro Omigawa (MMA 13-10-1) pokonując decyzją Jasona Younga (MMA 8-5), a w otwierającym galę starciu kogucich Chris Cariaso (MMA 12-3) niejednogłośnie zwyciężył Vaughana Lee (MMA 11-7-1).

Walka wieczoru:

185 lbs.: Mark Munoz pok. Chrisa Lebena przez TKO (poddanie przez narożnik), 5:00 runda 2

Główna karta:

135 lbs.: Renan Barao pok. Brada Picketta przez poddanie (duszenie zza pleców),  4:09 runda 1
170lbs.: Thiago Alves pok. Papy’ego Abediego przez poddanie (duszenie zza pleców), 3:32 runda 1
155lbs.: Terry Etim pok. Edwarda Faaloloto przez poddanie (gilotyna), 0:17 runda 1
205 lbs.: Anthony Perosh pok. Cyrille’a Diabate przez poddanie (duszenie zza pleców), 3:09 runda 2

Pozostałe:

170 lbs.: John Maguire pok. Justina Edwardsa przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27
145 lbs.: Michihiro Omigawa pok. Jasona Younga przez jednogłośną decyzję, 3 x 29-28
265 lbs.: Philip De Fries pok. Roba Broughtona przed jednogłośną decyzję, 3 x 29-28
170 lbs.: Che Mills pok. Chrisa Cope’a prze TKO (kolano), 0:30 runda 1
135 lbs.: Chris Cariaso pok. Vaughana Lee przez niejednogłośną decyzję, 2 x 29-28; 28-29

Bonusy po 70 tys. $

Walki wieczoru: Renan Barao vs. Brad Pickett
Nokaut wieczoru: Che Mills
Poddanie wieczoru: Terry Etim

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.