tibau.mandel
(fot. Dave Mandel / Sherdog.com)

Trzy nowe walki zostały dopisane do – zapewne – karty wstępnej kończącej rok gali UFC 168 28 grudnia w Las Vegas.

W wadze lekkiej monstrualnych rozmiarów Gleison Tibau (MMA 28-9, UFC 14-7) zmierzy się z Michaelem Johnsonem (MMA 13-8, UFC 5-4). Brazylijczyk, który od dłuższego czasu zajmuje miejsce w drugiej dziesiątce zawodników UFC, wygrał 6 z ostatnich 8 walk. Aktualnie jest na passie dwóch zwycięstw po walkach z Cholishem i Varnerem. Johnson, chimeryczny zawodnik Blackzillians, potwierdził swój nieprzeciętny talent, rozbijając w ostatniej walce Joego Lauzona. Zwycięstwo nad doświadczonym fighterem z Nowej Anglii zatarło nieco słabe wrażenie po zupełnie niespodziewanej porażce z Rezą Madadim.

W wadze średniej weteran po przejściach Chris Leben (MMA 22-10, UFC 12-9) spróbuje odbudować swoją karierę w pojedynku z urodzonym na Jamajce finalistą siedemnastego sezonu Ultimate Fighter Uriah Hallem (MMA 7-4, UFC 0-2). Leben zwyciężył tylko raz w ostatnich pięciu pojedynkach i pauzował rok po pozytywnym wyniku testu antydopingowego. W ostatniej walce 33-latek przegrał na punkty z Andrew Craigiem w lipcu. Trenujący w Nowym Jorku Hall debiutował w UFC po spektakularnych nokautach w TUF-ie, ale dotychczas w swoich dwóch występach nie pokazał ani krzty instynktu zabójcy, który towarzyszył mu w trakcie reality show. Hall w oktagonie przegrał po słabych występach z Gastelumem oraz Howardem.

Wreszcie, w wadze piórkowej dojdzie do ciekawego starcia między efektownie walczącymi Dustinem Poirierem (MMA 14-3, UFC 6-2) oraz Diego Brandao (MMA 18-8, UFC 4-1). 24-letni „Diament” z Luizjany walczy ostatnio w kratkę – po jednej z najlepszych walk tego roku w lutym przegrał na punkty ze Swansonem, co powetował sobie zwycięstwem nad Kochem w sierpniu w równie ekscytującym pojedynku. Brandao, zwycięzca 14. sezonu The Ultimate Fighter, znany jest z toczenia walk w sprinterskim tempie. Aż 11 z jego 18 zwycięstw odniósł w pierwszej rundzie. Ostatnio jednak uczy się lepiej rozkładać siły, co pozwoliło mu wygrać dwie z ostatnich trzech walk na przestrzeni pełnych 15 minut.

Rozpiska UFC 168.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.