Chris Daukaus jest przekonany, że jego następny rywal w oktagonie UFC, Derrick Lewis, bije mocniej od samego mistrza królewskiej dywizji, Francisa Ngannou.

Nie tak dawno ogłoszono, że Daukaus po ostatnim zwycięstwie z Shamilem Abdurakhimovem przez TKO zmierzy się z niezwykle mocno bijącym, popularnym „Black Beast”, czyli Derrickiem Lewisem. Będzie to zestawienie dwóch zawodników z pierwszej dziesiątki rankingu kategorii do 120 kilogramów – Daukaus zajmuje obecnie 7. miejsce w zestawieniu, a Lewis jest 3. W rozmowie z Jimmym Smithem, Chris wypowiedział się na temat tego zestawienia.

To z pewnością charakterystyczna postać. On jest wszechstronny jako zawodnik MMA. Wszyscy robią memy z tego jak BJJ nie działa na Lewisa, on po prostu wstaje i uderza. Wie jednak co tam robi. Wie jak walczyć, wie jak kończyć walki przed czasem. Jest niezwykle niebezpieczny, niezależnie od momentu w walce. Niezależnie czy będzie to 15-minutowa walka czy też 25-minutowa walka, on jest po prostu niebezpieczny.

Ma dużą siłę ciosu, większą niż Francis Ngannou, to moja opinia. Patrząc na ich walkę można wywnioskować, że był w stanie zneutralizować Ngannou. Widzieliście gdy Francis walczył ze Stipe – były momenty w walce, kiedy to Francis łapał Stipe, ale nie miał już tej samej siły ciosu co na początku walki. Myślę, że z Lewisem jest inaczej, niezależnie ile czasu upłynie, on może odłączyć ci prąd. Jest niezwykle groźnym rywalem.

Dla Daukausa (12-4 MMA) będzie to z pewnością największe wyzwanie w zawodowej karierze w MMA. Amerykanin jest niepokonany w UFC, a jego bilans walk w oktagonie organizacji wynosi 4-0. Wszystkie pojedynki w UFC wygrywał przez KO/TKO, a w swojej karierze pokonał m.in. Alekseia Oleinika. Co ciekawe, za trzy ostatnie pojedynki dostał bonusy po galach. 11 z 12 wygranych w karierze zdobywał właśnie przez nokauty.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

jd0490

WSOF
Light Heavyweight

3,430 komentarzy 3,675 polubień
5jointow

Brutaal
Lightweight

504 komentarzy 1,080 polubień
Vvallachia

KSW
Featherweight

4,984 komentarzy 7,223 polubień

Wal w bebechy i Lewis padnie. Kryptonit

Odpowiedz 1 Like

AndJusticeForAll

BAMMA
Heavyweight

1,086 komentarzy 3,710 polubień

niezwykle mocno bijącym

:gabi_much_love:

Odpowiedz 1 Like