Wyniki, relacja z gali i zdobywcy bonusów poniżej.

W jednej z najbardziej niesamowitych końcówek walk w historii UFC Cheick Kongo (MMA 16-6-2) trzykrotnie był na krawędzi porażki ale ostatecznie zebrał się w sobie na tyle by samemu znokautować szarżującego Pata Barry’ego (MMA 6-3). Walka rozpoczęła się w wolnym tempie i przez pierwsze minuty fighterzy zdecydowali się tylko na wymiany low kicków. Akcja przyspieszyła w trzeciej minucie pierwszej rundy gdy Barry trafił Kongo prawym overhandem posyłając Francuza na deski po raz pierwszy. Kongo nadal się bronił ale gdy dwukrotnie wracał na klęczki był trafiany kolejnymi ciosami szaleńczo atakującego Amerykanina. Sędzia ringowy Dan Miragliotta po kolejnych nokdaunach jednak nadal nie przerywał tej walki, jak okazało się słusznie. Zamroczony i cofający się Kongo ustabilizował pozycję na tyle by trafić Barry’ego prawym sierpem i poprawić prawym podbródkowym, który pozbawił jego rywala przytomności.

Wskutek nieobecności Marquardta życiową szansę dostał Charlie Brenneman (MMA 14-2) i w pełni wykorzystał okazję walcząc i pokonując w zastępstwie zwolnionego fightera Ricka Story’ego (MMA 13-4). Brenneman niespodziewanie okazał się lepszym zapaśnikiem w dwóch pierwszych rundach pozbawiając głównego atutu nieco letargicznie walczącego Story’ego. Oregończyk obudził się w trzeciej rundzie, którą wygrał, ale w tym momencie było to za mało i za późno by uratować zwycięstwo. Tym samym Brenneman położył kres passie 6 zwycięstw z rzędu w UFC odniesionych przez Story’ego.

W walce dwóch półśrednich próbujących przerwać pasma porażek zwycięzcą okazał się Matt Brown (MMA 12-10) pokonując na punkty Johna Howarda (MMA 14-7) po słabej walce. Howard zaczął od kilku bardzo mocnych niskich kopnięć ale potem zaprzestał tej strategii na rzecz zapasów, które nie przyniosły oczekiwanego efektu. Główną rozpiskę uzupełniła walka wagi ciężkiej gdzie Matt Mitrione (MMA 5-0) znokautował ładną kombinacją prawego sierpowego i lewego prostego Christiana Morecrafta (MMA 7-2).

Wśród walk transmitowanych na facebooku dwójka byłych lekkich UFC z zmiennym szczęściem zrzuciła kilogramy do wagi piórkowej. Tyson Griffin (MMA 15-5) wypunktował za pomocą niskich kopnięć Manny’ego Gamburyana (MMA 11-6) a Joe Stevenson (MMA 31-14) uległ po bardzo pasywnie toczonej walce Javierowi Vazquezowi (MMA 16-5) decyzją sędziów. Dla Stevensona była to czwarta porażka z rzędu w UFC.

Bonus za walkę wieczoru zgarnął pojedynek Charlesa Oliveiry (MMA 15-1) z Nikiem Lentzem (MMA 21-4-2), który zakończył się w kontrowersyjnych okolicznościach. W drugiej rundzie Oliveira, który zdecydowanie wygrywał pojedynek, trafił Lentza mocnym kolanem gdy Amerykanin miał trzy punkty podparcia w parterze ale uszło to uwadze sędziego ringowego Chipa Snidera. Minutę później Lentz, z roztrzaskaną kością jarzmową, odklepał duszenie zza pleców Brazylijczyka, który został oficjalnie ogłoszony zwycięzcą ale stanowy komisarz na gali ogłosił, że Komisja w Pennsylwanii przyjrzy się zakończeniu co zapewne skończy się uznaniem walki za nierozstrygniętą.

W pozostałych pojedynkach Joe Lauzon (MMA 20-6) odklepał bardzo mocno naciągniętą kimurą Curta Warburtona (MMA 7-3) chwilę po tym jak posłał Brytyjczyka na deski w stójce w zaledwie drugiej minucie walki. Ricardo Lamas (MMA 10-2) i Michael Johnson (MMA 9-5) obydwaj odprawiali swoich rywali, odpowiednio Matta Grice’a (MMA 13-4) i Edwarda Faaloloto (MMA 2-2), przez TKO w pierwszej rundzie a Rich Attonito (MMA 10-4) wyraźnie na punkty pokonał Daniela Robertsa (MMA 12-3).

Walka wieczoru:

265 lbs.: Cheick Kongo pokonał Pata Barry’ego przez KO (prawy podbródkowy), 1. runda, 2:39.

Główna karta:

170 lbs.: Charlie Brenneman pokonał Ricka Story’ego przez jednogłośną decyzję 3 x 29-28.
170 lbs.: Matt Brown pok. Johna Howarda przez jednogłośną decyzję, 3 x 29-28
265 lbs.: Matt Mitrione pok. Christiana Morecrafta przez KO (prawy sierpowy/lewy prosty), 4:28 runda 2

Pozostałe (facebook):

145 lbs.: Tyson Griffin pok. Manny’ego Gamburyana przez jednogłośną decyzję, 3 x 29-28
145 lbs.: Javier Vazquez pok. Joe Stevensona przez jednogłośną decyzję, 2 x 30-27, 29-28
155 lbs.: Joe Lauzon pok. Curta Warburtona przez poddanie (kimura), 1:58 runda 1
170 lbs.: Rich Attonito pok. Daniela Robertsa przez jednogłośną decyzję, 29-27; 30-27; 29-28
155 lbs.: Charles Oliveira pok. Nika Lentza przez poddanie (duszenie zza pleców), 1:48 runda 2
145 lbs.: Ricardo Lamas pok. Matta Grice’a przez TKO (wysokie kopnięcie i uderzenia), 4:41 runda 1
155 lbs.: Michael Johnson pok. Edwarda Faaloloto przez TKO (uderzenia w parterze), 4:42 runda 1

 

Bonusy (po 50 tys. dolarów):
Nokaut: Cheick Kongo
Poddanie: Joe Lauzon
Walka: Oliveira vs. Lentz

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.