Relacja, wyniki, bonusy.

Michael Bisping (MMA 20-3) uratował honor wyspiarskiego MMA pokonując w walce wieczoru UFC 120 w Londynie Yoshihiro Akiyamę (MMA 13-3). Wcześniej podczas gali żadnemu z trzech Anglików walczących na głównej karcie, ani trenującego na Wyspach Francuzowi Cheickowi Kongo nie udało się pokonać swoich rywali.

Początek pojedynku pierwszego angielskiego zwycięzcy TUFa nie zapowiadał jego wygranej. Akiyama trafił go już w pierwszych sekundach walki mocnym prawym, który mocno zachwiał jego równowagą. Bisping doszedł jednak do siebie i od tego momentu kontrolował pojedynek. Zawodnik Wolfslair Academy punktował Japończyka prostymi kombinacjami i wysokimi kopnięciami z każdą upływającą minutą co raz mocniej zaznaczając swoją przewagę. Akiyamie jeszcze kilka razy udało się trafić rywala, ale od drugiej rundy jego ataki stały zbyt przewidywalne i co raz wolniejsze. Po pełnych piętnastu minutach sędziowie słusznie wskazali wygraną miejscowego bohatera.

Zwycięstwa na własnym gruncie nie potrafił odnieść drugi z czołowych Anglików w UFC Dan Hardy (MMA 23-8). Co prawda popularny Outlaw wygrywał początkowe fragmenty pojedynku z Carlosem Conditem (MMA 26-5) trafiając Amerykanina kilkukrotnie lewym sierpowym. Jednak gdy na niewiele ponad pół minuty do końca pierwszej rundy obaj zawodnicy jednocześnie wyprowadzili lewe sierpy, ten Condita był szybszy, dokładniejszy i posłał zawodnika z Nottingham na deski. Tam były mistrz WEC dwoma kolejnymi ciosami w parterze pozbawił Hardy’ego przytomności.

Angielska publiczność spore nadzieje wiązała z występem Johna Hathawaya (MMA 14-1). Młody londyńczyk nie miał jednak żadnej odpowiedzi na zapasy Mike’a Pyle’a (MMA 20-7-1) z klinczu, a dodatkowo obawa przed obaleniami mocno zmniejszyła jego siłę rażenia w stójce. Zawodnik Xtreme Couture wygrał wszystkie rundy pojedynek, a w drugiej był bliski poddania rywala odwrotnym trójkątem z góry.

Czołowy ciężki w UFC Cheick Kongo (MMA 15-6-2) tylko zremisował z Travisem Browne’em (MMA 10-0-1) po bardzo słabym pojedynku. Dużo lepszy technicznie Francuz zupełnie nie potrafił konstruować skutecznej ofensywy i mimo, że na kartach sędziowskich wygrał dwie ostatnie rundy, kara za trzymanie spodenek rywala kosztowała go zwycięstwo w tym starciu. W pojedynku otwierającym główną kartę Kanadyjczyk Claude Patrick (MMA 13-1) zdominował w parterze i zdecydowanie wypunktował zwycięzcę dziewiątego TUFa Jamesa Wilksa (MMA 8-3).

W najciekawszej z pozostałych walk Szwed Alexander Gustafsson (MMA 10-1) zdominował i poddał w drugiej rundzie weterana francuskiego MMA Cyrille’a Diabate (MMA 17-7-1). Anglicy mieli trochę więcej szczęścia w przedwalkach gali, z czterech pojedynków wygrali dwa. Specjalista od duszeń trójkątnych nogami Paul Sass (MMA 11-0) swoim firmowym poddaniem odprawił Marka Holsta (MMA 8-3). Udany debiut w UFC zaliczył Rob Broughton (MMA 15-5-1) poddając Brazylijczyka Viniciusa Quieroza (MMA 5-2). Wygrane dla gości były udziałem Brazylijczyka Fabio Maldondo (MMA 18-3), który zastopował w trzeciej rundzie Jamesa McSweeney (MMA 4-6) oraz Spencera Fishera (MMA 24-6), który wypunktował Curta Warburtona (MMA 6-2).

Walka wieczoru:

185 lbs.: Michael Bisping pok. Yoshihiro Akiyamę przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27

Główna karta:

170 lbs.: Carlos Condit pok. Dana Hardy’ego przez KO (lewy sierpowy), 4:27 runda 1
170 lbs.: Mike Pyle pok. Johna Hathawaya przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27
265 lbs.: Cheick Kongo zremisował z Travisem Browne’em, 3 x 28-28
170 lbs.: Claude Patrick pok. Jamesa Wilksa przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27

Pozostałe:

205 lbs.: Alexander Gustafsson pok. Cyrille’a Diabate przez poddanie (duszenie zza pleców), 2:41 runda 2
265 lbs.: Rob Broughton pok. Viniciusa Quieroza przez poddanie (duszenie zza pleców), 1:43 runda 3
155 lbs.: Paul Sass pok. Marka Holsta przez poddanie (trójkąt), 4:45 runda 1
155 lbs.: Spencer Fisher pok. Curta Warburtona przez jednogłośną decyzję
205 lbs.: Fabio Maldonado pok. Jamesa McSweeney przez TKO, 0:48 runda 3

Bonusy po 60 tys. $

Walki wieczoru: Michael Bisping vs. Yoshihiro Akiyama
Nokaut wieczoru: Carlos Condit
Poddanie wieczoru: Paul Sass

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.